Wpis z mikrobloga

#turystyka #gory
Potrzebuję czegoś przeciwdeszczowego na wypady. Mam wiatrówkę z Gore-Texu na lekki deszcz i wiatr ale potrzebuje lekkiej i pakowanej kurtki typowo na deszcz. Ostatnio lało 3 godziny i byłem cały mokry xD
  • 16
  • Odpowiedz
@Rouksa https://www.regatta.pl/meska-kurtka-przeciwdeszczowa-meska-pack-it-jkt-iii-rmw281-8ak/

Ja mam coś takiego.
Kosztuje grosze, co prawda ulewy stulecia może nie wytrzymać, ale normalne deszcze nie robią na niej wrażenia. Składa się do pokrowca w pakunek wielkości pięści.

Jeśli kurtka z membraną Gore Tex przepuszcza wodę po trzech godzinach deszczu to oznacza że albo to nie gore tex, albo też masz uszkodzoną membranę.
  • Odpowiedz
@Nitro_Express: nie znam tych fachowych nazw typu Softshell. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oryginalna kurtka salewy z membraną gore tex XCR. Ma jakieś 13 lat i dalej świetnie blokuje deszcz. Nie szukam nowej kurtki tylko awaryjnego ponczo jak zacznie #!$%@?. Ostatnio tak lało że pływała mi woda w butach XD
  • Odpowiedz
Ostatnio lało 3 godziny i byłem cały mokry xD

Ma jakieś 13 lat i dalej świetnie blokuje deszcz.


@Rouksa: No to zdecyduj się. ¯\_(ツ)_/¯

W Decathlonie mają dobre ponczo na deszcz. Ale ja bym bardziej rozważył wymianę kurtki. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rouksa: @Nitro_Express: Ja mam chyba takie peleryny z decathlonu. Chyba bo kupione tak z 2 lata temu pod nazwą "peleryna cape arpenaz 40l" i nie jestem pewny czy to dokładnie to samo. Jestem zadowolony i mogę polecić, bardziej przewiewne niż folia, jakby lekko podgumowane. Przy lekkim-średnim deszczu nic nie puszcza, ostatnio testowałem ~3h w srogiej ulewie i też dało radę, choć miejscami jakby od środka robiła się wilgotna. Ale
  • Odpowiedz