Wpis z mikrobloga

#druk3d #ender3

1. czasami lekkie przeszlifowanie szyby, zawsze izopropanol, później hegron, idealna pierwsza warstwa ze 140% przepływu
2. w uchylonej komorze przy aktualnych temperaturach (25 stopni w pokoju)
3. bez grzania stołu zarówno dla PLA i PETG, bo powyższe robią robotę

i tak se trzaskam prototypy do pracy na 100mm/s i dyszy 0,6 i łatwo od stołu nie odchodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 9
@Buchomodozor: no ( ͡° ͜ʖ ͡°) spory detal, 16x6x6cm i jest to wytrzymale uprzedzajac pytania. Sporo walczylem kiedys z przyczepnoscia poki nie kupilem hegronu, a zauwazylem ze szafa robi robote jezeli chodzi o unoszenie rogow, tzn nie dmucha po losowo po wydruku i sama podwojna turbinka przy glowicy dobrze panuje nad skurczem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: @Buchomodozor: może ja jestem dziwny, ale zawsze mnie zastanawia jaki jest sens grzania stołu jakby nalesniki miały być robione, a potem dmuchanie na niego zimnym powietrzem nadmuchu chłodzenia.
Przecież chłodzenie wydruku ma zmniejszyć temperaturę z ~180-200 na wyjściu extrudera, do temp poniżej miękkości, czyli 100-120st wystarczy, anie 20stC z otoczenia. Nic dziwnego że się wydruk deformuje, jak z 200st jest schładzany do 20st bo akurat dysza z dmuchawą przejechała
jaki jest sens grzania stołu jakby nalesniki miały być robione, a potem dmuchanie na niego zimnym powietrzem nadmuchu chłodzenia.

Przecież chłodzenie wydruku ma zmniejszyć temperaturę


@hrumque: przecież nadmuch można wyłączyć na pierwszych kilku warstwach a to pierwsze kilka jest narażone na to, ze sie odklei
@hrumque: ale komu sie deformuje? Bo nie mi. Na goracym stole czasami nie nadazalem z chlodzeniem wydruku, plynal mi przy szybkim druku. Szczegolnie, ze mam solidna szafe. Przyczepnosc jest, wytrzymalosc tez - czego chciec wiecej?
przecież nadmuch można wyłączyć na pierwszych kilku warstwach a to pierwsze kilka jest narażone na to, ze sie odkle


@100kW: @LuxEtClamabunt: mi nigdy się nie odkleja na pierwszych warstwach (a jeśli się odkleja/nie klei w ogóle - to wina podłoża, poziomu zero, a nie temperatury). Problem się zjawia ponad 5-10mm wysokości solidnych wydruków "klocek", zwłaszcza z ostrymi narożnikami (oczywiście przy ABS dużo bardziej to się objawia), gdzie skurcz materiału powoduje
Pobierz hrumque - > przecież nadmuch można wyłączyć na pierwszych kilku warstwach a to pierws...
źródło: comment_1598183757vOj5FiBnmyyP9WcNM20Z8g.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@100kW: Jakoś kilka tygodni temu drukowałem w petg spore detale, wirnik, wieczko i denko pompy o sporych gabarytach, te dwa ostatnie to o średnicy 170 mm i na wysokości około 30 mm plus 20 mm cienkiej ścianki. To wszystko bez komory i z grzanym stołem do 85 stopni. Tak przyssalo, że z nakładki magnetycznej nie mogłem ściągnąć zbyt łatwo ( ͡° ʖ̯ ͡°)