Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niepokoi mnie że moja różowa od prawie 5 lat jak jesteśmy razem w ogóle nie poczyniła żadnych kroków w kierunku rozwoju zawodowego, skończyła jakąś socjologię i robi w gównorobocie nie związanej z jej wykształceniem, no ale OK, nie każdy musi robić karierę. Ostatnio różowa zauważyła że przeglądam miejsca postojowe, zapytała się mnie po co jak już mam 1, to jej odparłem że planuję kupić sobie motocykl, na co ona mi że ona ma stary samochód i planuje sobie kupić nowy (za 60k) więc na ten cel te pieniądze bardziej się przydadzą a ona nie będzie zaraz miała czym dojeżdżać do pracy a po ślubie przecież nie będziemy dzielić na moje-twoje, zwłaszcza że jak będzie dziecko to faceci rzadko chcą z nimi spędzać czas, no to ja jej na to że u nas tak nie będzie bo ja planuję zostać na pracy zdalnej i jak mam dymać komuś na furę za 60k w pracy w której nie mam lekko to ja wolę siedzieć kilka miesięcy z bąbelkiem nad jeziorem i sączyć sobie piwerko. A jeśli ona nie ma w planach dalszego rozwoju zawodowego (nawet jej siostra lvl 32 ciągle gdzieś gania na kursy, podyplomówki, bo jej mąż guzik zarabia i musi się starać i ona) to chcę rozdzielności majątkowej i będzie wspólne konto na najpotrzebniejsze rzeczy, a na takie rarytasy jak autka za 60k, torebki, bransoletki za 1000 zł to każde będzie musiało samo zapracować bo dla mnie to jest komedia żebym sobie nawet motocykla nie mógł kupić za własne zarobione pieniądze, jak tak ma wyglądać związek małżeński to ja nie zamierzam być czyimś wołem. #zwiazki #czujedobrzeczlowiek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f40ef6b8fce6809e1a69059
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[======..................................] 15% (36zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 3 lat działania AMW!
  • 30
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: rozdzielność majątkowa zawsze spoko. Zwłaszcza dla tej strony, która tak jak Ty w tym przypadku zarabia więcej. Miłość miłością, a życie życiem. Intercyza zawsze dobra rzecz, nie zakładaj się o połowę majątku, że spędzisz z tą kobietą resztę życia :) ale skoro ona ma tak skrajne podejście to raczej najlepsze wyjście to ewakuacja z tego związku
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: samochód za 60 k to się kupuje jak masz 4 tys dochodu pasywnego. Co jest #!$%@? z wami Polacy. Samochód to tylko samochód, środek trwały który amortyzuje sie szybciej od Cipy waszych żon. Wartość spada prawie tak samo jak wasza po sakramentalnym tak. Wy jednak musicie się pokazać, podkreślić swój ,, status" i ile jesteście warci kupujac używane auto które w Polsce jest loterią bo nigdy nie wiesz czy
  • Odpowiedz
@rafal-heros:

samochód za 60 k to się kupuje jak masz 4 tys dochodu pasywnego. Co jest #!$%@? z wami Polacy. Samochód to tylko samochód, środek trwały który amortyzuje sie szybciej od Cipy waszych żon. Wartość spada prawie tak samo jak wasza po sakramentalnym tak. Wy jednak musicie się pokazać, podkreślić swój ,, status" i ile jesteście warci kupujac używane auto które w Polsce jest loterią bo nigdy nie wiesz czy
  • Odpowiedz
  • 0
@Homar_smazony_na_wolnym_ogniu uniwersalna zasada: wydawanie więcej niż 20-25% swojej pensji miesięcznie na samochód to oznaka biedy umysłowej. Tak jak pisze @rafal-heros, to jest coś co mega traci na wartości. Poczucie luksusu ludzi zasuwajacych za średnia krajowa nie jest warte połowy ich pensji miesięcznie. Bawią mnie ludzie którzy przy przychodach np 10k + VAT biorą leasing na 4k/mc xD
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania my mamy swoje osobne konta plus jedno wspólne na które raz w miesiącu wpłacamy kasę na życie, jeszcze co miesiąc tam zostaje i się zbiera. Na duże zakupy, jakieś meble, tv czy coś się poprostu składamy. Ale jak ja chcemy sobie np kupić złoto, nowe słuchawki czy auto to płacimy ze swojego. Wg mnie sprawiedliwie, każdy ma swoje pieniądze i nikt nikomu nie wypomina ani nie komentuje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem skąd parcie na rozwój zawodowy. Nie każdy ma potrzebę brania udziału w wyścigu szczurów. Kto chce to niech podnosi kwalifikacje, ale nie powinien wymagać tego od innych. A jeśli chodzi o Twoją dziewczynę i samochód za 60 k no cóż... Taką laskę sobie wziąłeś. Nie wiedziałeś od początku, że lubi dużo wydawać? Po co z nią jesteś skoro Ci nie pasuje jej podejście do życia? Dziwię się
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania Pod katem gówno kierunków to ci moge powiedziec ze duża częśc pokonczyla Pedagogike,turystyke z moich koleżanek i dalej sie wogle nie rozwija wogle inaczej wyglada rozmowa z kobietą po Polibudzie inaczej po zaocznej Ekonomi to jest przepaść.
  • Odpowiedz