Wpis z mikrobloga

Pomidory podwieszane w butelkach, już chyba podsumowanie bo więcej raczej nie urosną :D Coś tam urosło w tych litrowych butelkach czyli sie da, jakby podwiesić 5l i w nich posadzić to w sumie myśle że rosłyby tak samo jak w doniczkach. Tutaj nie miały za bardzo miejsca na korzenie a podłoże przesychało na momencie w słońcu. Cztery krzaczki, na każdym pojawiło sie po kilka owoców #ogrodnictwo #rosliny #pomidory
Niewiemja - Pomidory podwieszane w butelkach, już chyba podsumowanie bo więcej raczej...

źródło: comment_15978618069T9dqNFu1TKcFN3YVShJvs.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@E_li_mi_nator: Musiałem sprawdzić sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czemu do bani? W pięciolitrowych rosłyby dobrze, to miniaturki koktajlowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) A jak ktoś nie ma miejsca to jak widać może sobie nawet na balkonie w bloku podwiesić :D
  • Odpowiedz
@Niewiemja: możesz tez powiesić tak, żeby rosły do góry, a nie kombinowaly z korzeniami wbrew ich naturze :)
Jak to się pojawiło na YouTube kilka lat temu, to większość eksperymentujących uznała, ze się nie sprawdza.
  • Odpowiedz
@E_li_mi_nator: A można jak najbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo że nie będą rosnąć w takich pojemnikach małych tak samo jak w glebie czy dużych donicach ale przy miniaturowych odmianach raczej nie powinno być różnicy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: ja posadziłem w ogrodzie, nie opryskałem od razu po posadzeniu i połowę sadzonek mi jakiś grzyb zaatakował. Opryskałem miedzianem i topsinem może sie uratują jeszcze ale 50% dolnych liści porażone ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Fasolke szparagową mi zjadła śmietka kiełkówka, a paprykę mszyca zaatakowała jeszcze przed wysadzeniem sadzonek, jakiś słaby rok się szykuje
  • Odpowiedz
  • 0
@Naproksen: Jak tylko dolne liście to pourywaj, dadzą sobie rade ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zimno nocami, warzywa mają mocno ciężko jak na razie ale jeszcze wszystko ruszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz