Wpis z mikrobloga

Jestem na policji. W nocy wyłapaliśmy atak na nasza infrastrukture. Atakujacy wykorzystal luke w infrastrukturze elb i udalo mu sie dorwać do maszyny wirtualnej na ktorej stała aplikacja a stamtad uzyskac dostępy do wrażliwego konta z dostepami do stawiania EC2 (owa aplikacja je miała) i po cichutku postawić sobie koparki bitcoinow. Jak myślicie po ilu dniach umorza? #bezpieczenstwo #programowanie #cyberbezpieczenstwo
corpseRott - Jestem na policji. W nocy wyłapaliśmy atak na nasza infrastrukture. Atak...

źródło: comment_1597834466L92MrchoKj8U6JsE6dc2LE.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@corpseRott:

Koparki BTC? To jakaś firma typu Caterpillar? Wjechali panu z koparką do biura? Zajmuje się pan informatyką czy remontami? A ma pan w ogóle uprawnienia do obsługi koparki??????
  • Odpowiedz
  • 130
@Nwojtek: ok 4000 pln z robocizna po ataku, sam rachunek od AWSa 500zl ale to dlatego ze szybko sie zorientowalismy, po miesiacu rachunek moglby opiewac na kilkadziesiat tysiecy wedle wyliczen
  • Odpowiedz
ok 4000 pln z robocizna po ataku, sam rachunek od AWSa 500zl ale to dlatego ze szybko sie zorientowalismy, po miesiacu rachunek moglby opiewac na kilkadziesiat tysiecy wedle wyliczen


@corpseRott: To była wykupiona ta usługa do obliczeń chmurowych?

EDIT: nvm wygooglałem EC2
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw: Nie wyśmiewam faktu z ktoś może czegoś nie wiedzieć tylko fakt że według mnie w każdej powiatowej jednostce powinni być zatrudnieni kompetentni ludzie którzy w raz z rozwojem technologii IT powinni choć w minimalnym stopniu wiedzieć o co chodzi. Nie wyśmiewam samej policji tylko sposób zarządzania tymi ludźmi.
  • Odpowiedz