Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się jaką klawiaturę i myszkę wybrać. Przejrzałem trochę wypoku i internety i padło na myszkę Logitech G502 Hero. Ciężarki i pierdyliard przycisków jak również opinie w internetach skłoniły mnie do takiego wyboru. Z klawiaturą nie mam bladego pojęcia. Liczę na was mirki że polecicie mi coś za max 300 - 350 cebulionów.
#pcmasterrace #klawiatura
  • 6
@keton22 na morelach 671 zł (sporo), a powiedz mi co sądzisz o G512. 200 zł tańsza a nie wiem czy dużo gorsza. Powiem szczerze że nie znam się na klawiaturach bo ostatnie 8 lat korzystałem z laptopowej. Teraz jakieś cuda na kiju, romery spręzynujące, klikające. ( ͡º ͜ʖ͡º)
na morelach 671 zł


@Chandox: o, za 475 kupowałem tuż przed pandemią.

co sądzisz o G512

wysokie klawisze - moja cieśń nadgarstka nie lubi tego. Poza tym stanardowe przełączniki logitecha są miękkie - w moim użytkowaniu więcej literówek. Do tego forma gdzie klawisze nie siedzą w głebi obudowy tylko jest płaska płyta - to szybko się brudzi.

W takim formacie wolałbym już klawiaturę z cherry MX. Miałem Cooler Master Masterkeys i
@Chandox: Polecam Anne 2 Pro, ale nie wiem czy ci pasuje mechanik w rozmiarze 60%. Mi osobiście bardzo rozmiar odpowiada, bo mam lepiej ustawione barki w porównaniu do "normalnej" klawiatury i tym samym o wiele większy komfort. Myślałem, że brak strzałek będzie mi przeszkadzał, ale klawiatura ma funkcję "tąpnięcia" w odpowiednie przyciski z prawej strony, co odpowiada naciśnięciu strzałki. Na baggodzie można kupić z europejskiego magazynu za około 95 USD.
@Chandox: zależy jaki budżet. Co do myszki - G502 Hero jest super, a nie myślałeś o czymś bezprzewodowym? Klawiatura polecam też od Logi, bo się fajnie będą synchronizować w G HUBie - w zależności od budżetu np. G413/512. Albo fenomenatlna G815 (mechanik z niskim skokiem, cichy!), którą sama posiadam i kocham całym serduszkiem :D