Wpis z mikrobloga

Mireczki, podsunie ktoś w czym powinienem szukać jeśli chodzi o kombi lub suv w cenie okolo 40k, max 50k z roku najlepiej nie starszego niż 2015?

Must have to wyższe siedzenie bo żona marudzi że nie chce jeździć dupą po asfalcie plus jak dla mnie silnik co najmniej 100KM (no ale więcej to nie pogardzę)

Obecnie rozglądam się za dusterem lub ewentualnie suzuki sx4 s-cross się łapie ale w kombikach kompletnie nie wiem jakie - wszystkie co mi się podobają to siedzi się nisko

#motoryzacja

  • 10
@sherkhaan: Kia Sportage. Fajne auto, pojeździłem i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ale tylko benzyna!
Jak jesteś niechętny do Kianek to choć zrób sobie jazdę próbną. Zmienisz zdanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Radysh: kiedyś wynająłem na parę dni właśnie sportydża i było mega, chociaż jeździłem dieslem i trochę się boję że jak kupię właśnie diesla (a wstępnie takie oferty widzę w okolicy) to te wszystkie turbo/dwumasy/#!$%@? mnie zrujnują, bo sam zakup będzie w sporej części kredytowany
@sherkhaan: No właśnie w tym problem, że diesle w Sportage mają podobno te same problemy co diesle w Sorento.
Mam Sorento 2011 ale w benz. Powiem szczerze, że Sportage a mój to niebo a ziemia.

Podobno najczęstszymi usterkami są zacierające się turbo i utrupione pompy wysokiego ciśnienia. Tak, że koszty naprawy dość spore.
@sherkhaan: Zależy czy kupisz po prywatnie osobie czy po jakimś leasingu. Do pięciu lat zazwyczaj niewiele się dzieje (chyba ze jeździsz VAGiem to na pewno coś się zcurwi). Pytanie czy ktoś dalej serwisuje porządnie czy wozi po jakichś druciarzach co edukacje dotyczącą motoryzacji skończyli na pastuchu B5.
@Radysh: Dlatego przy turbo olej zmieniać po 10k i dać odpocząć po jeździe i nie dawać miodu na zimnym. Problemy z turbo zazwyczaj pojawiają się tam gdzie ktoś przestrzega interwału producenta w okolicach 30kkm. Zwłaszcza jak teraz w większości teraz leja tłustą wodę 5w30 to trzeba tez interwał mocno skrócić.
@ThePPicasso: Nie znam się totalnie i nigdy nie miałem diesla. Zatem nie będę się wymądrzał. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ale w temacie komfortu mogę powiedzieć, że Sportage jest naprawdę świetne.
Gdy pierwszy raz się do niego władowałem, byłem pewien, że plastiki skrzypiące i takie byle jakie przenieśli
prosto z Sorento. A tu takie miłe rozczarowane. Dosłownie jak nie ten sam producent.