Wpis z mikrobloga

W gorące wleciało zdjęcie hrabiny Cichanouskiej, to ja z innej strony. Oto przypadkowi Białorusini i Białorusinki biorący udział w protestach. Nigdy nie poznasz ich imion, nie mają tytułów szlacheckich ani nie widnieli na żadnej karcie wyborczej, ale to oni nadstawiają swoje poślady na ulicach, zbierając wp**rdol od OMON-u i protestując dla Wolnej Białorusi. Szanujesz, plusujesz! #bialorus
Pobierz r.....v - W gorące wleciało zdjęcie hrabiny Cichanouskiej, to ja z innej strony. Oto ...
źródło: comment_1597685257ziqDDEqnFTYKGLABuVOHWN.jpg
  • 21
@rodnorev: i raczej nikt o nich wkrótce nie będzie pamiętał. W końcu przykryje ich wlepka z napisem "przypadkowi Białorusini i Białorusinki biorący udział w protestach", jak miało to miejsce na Ukrainie
@rodnorev: odsuwając zupełnie argument empatii i pomijając fakt, że to co tym ludziom robi władza jest straszne, dlaczego polacy tak bardzo popierają białorusinów i tak bardzo im zależy na obaleniu Łukaszenki? przecież pierwsze co zrobi duża część tych ludzi po zmianie ustroju to ucieknie do polski (a potem dalej na zachód) zabierając jeszcze więcej miejsc pracy w polsce pracując za jeszcze mniejsze pieniądze niż ukraińcy.
@rodnorev: bo będą mogli zarobić więcej niż u siebie będąc jednocześnie blisko swojego domu. i oczywiście, że już teraz uciekają z kraju, ale gdy to się stanie dla nich łatwe, dziesiątki tysięcy ludzi wyemigruje (może nawet tylko czasowo) do polski. stąd moje pytanie, skąd takie wielkie poparcie dla nich.
@rodnorev: dokładnie, mam znajomego Białorusina ze studiów, który na co dzień mieszka w Polsce, ale jak tylko zaczęła się inba, to pojechał brać udział w protestach, szanuję