Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #kiciochpyta

Ktoś z Was ma zabudowaną pralkę i suszarkę w szafce pod umywalką? Jesteście zadowoleni z takiego rozwiązania czy nie bardzo? To są te małe pralki i suszarki 45cm?

Jak wygląda sytuacja z minimalnym rozmiarem wnęki na takie pełnowymiarowe 60 cm pralki? Gdzieś czytałem, że niby minimum 70 cm

Kminie nad finalnym projektem mojej #lazienka i tak średnio mi idzie
MG78 - #remontujzwykopem #kiciochpyta

Ktoś z Was ma zabudowaną pralkę i suszarkę w...

źródło: comment_1597682403q8dNtQcoMihaPlc27lVw4w.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MG78: ja mam LG 43cm głębokości i wcale nie jest mała (a mam bąbelka więc wiem co to pranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Niestety nic więcej nie pomogę, bo u mnie pralka stoi luzem. Jedyne co to żałuję że nie mam suszarki - z perspektywy czasu zainwestowałbym chociaż w pralkosuszarkę, mimo że ludzie odradzają takie 2w1
  • Odpowiedz
@MG78: pralki wymagają pewnej przestrzeni z tyłu i dobijają spokojnie do 70cm.
Dla mniejszych rozmiarów np. 43-45cm poważnie ogranicza się ilość sensownych modeli...
Generalnie w małych łazienkach może się sprawdzić tylko stolarz/meblarz sensownie musi to wykonać.

Innym pytaniem jest czy na pewno pralko-suszarka to dobry pomysł?
IMHO nie ponieważ mają
  • Odpowiedz
@YogiYogi: Ja nie chcę pralko-suszarki tylko pralkę i suszarkę. Wnękę mam, ale może okazać się zbyt mało głęboka :/ kurde trochę nieustawną mam tę łazienkę i nawet nie mogę zdjęcia dołączyć bo się Wykop coś psuje
  • Odpowiedz
@MG78: Ta wnęka ma 95 x 70 więc zmieści się np. Bosch/Siemens bo właśnie sprawdziłem że dla suszarki o normalnej głębokości po dosunięciu do ściany z przodu jest do 70 jeszcze zapas.
Gorzej że w tej łazience masz problem faktycznie z sedesem bo tak ni w kij ni w oko jest odpływ.
Może coś takiego - miałem podobny problem w poprzednim mieszkaniu:
- kibelek to po 20cm z lewej i prawej + 40 cm szerokości sedes czyli przestrzeń o szerokości ok 60 cm wycięta u góry po lewej.
- Na prawo wanna narożna np. 105x170 gdzie już można się w niej wygodnie wyłożyć (genialna sprawa - przykład pierwszy z brzegu: https://www.lazienkaplus.pl/pl/ravak-rosa-ii-wanna-narozna-170x105-cm-asymetryczna-lewa-biala-c221000000,3484,7,i/ )
- a przy drzwiach na
YogiYogi - @MG78: Ta wnęka ma 95 x 70 więc zmieści się np. Bosch/Siemens bo właśnie s...

źródło: comment_1597687389wB8FuJdmpFKJ163mXQuuls.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@YogiYogi: O czymś podobnym myślałem, tzn wanny nie będzie tylko prysznic (miał być walk-in ale może być też taki mini brodzik). Najbardziej pasowałby mi 90 x 90 albo 120 x 80 ale w takim ułożeniu może też 100x80 będzie okej, tylko zastanawiam się jeszcze jak z drzwiami.

Wnęka tu na wymiarze ma 65 na 95, ale nie wiem jaki jest rzeczywisty wymiar bo to na podstawie mojego wymiarowania sprzed burzenia
  • Odpowiedz
@MG78: na poprzednim mieszkaniu tak miałem z ta różnica ze pralka byłą w kuchni (to standard w UK) i sobie chwaliłem, wszystko elegancko zabudowane. Jak dobra nowa pralka to nic sie nie bedzie telepać jak stara to pewnie bedą dzwiczki chodzić jak #!$%@? ; p
  • Odpowiedz
@MG78: mnie tylko zastanawia jak w takim przypadku z wietrzeniem pralki, żeby się żadna pleśń nie wytworzyła. Wiadomo drzwiczki są, ale jednak po to, żeby były zamknięte i pralki nie było widać, a nie na odwrót.
  • Odpowiedz
@MG78: Suszarka to bardziej liczyłbym 62-65cm glębokości. Ja u siebie też będę stawiał pralkę i suszarkę pod blatem ale nie będę zamykał ich od frontu. ze względu przez małą ilość miejsca. nad pralką i suszarką blat, który idzie dalej i będą umywalki. Powyżej zamykane szafki głębokość 35/40cm.
  • Odpowiedz