Wpis z mikrobloga

Jakiego orientacyjnie wzrostu składki na ubezpieczenie OC+AC na następny okres mogę się spodziewać, jeżeli w aktualnym okresie ubezpieczenia zgłosiłem szkodę z AC raz albo dwa? Mowa tutaj o jakimś procencie 5/10%, o połowę? dwukrotnie czy więcej?

Aktualnie płaciłem za cały pakiet OC+AC ok. 2500zł (w tym 800zł OC) (oferta dealerska, % od ceny zakupu) i w momencie pierwszego ubezpieczenia nie miałem jakiejkolwiek historii z AC. Przy kolejnym ubezpieczeniu samochodowi wybije pierwszy rok życia.

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja
  • 5
@Catmmando: Jaki masz problem z wpisaniem tego do porównywarki?

Ciekawostka: mojej kuzynce babka w pierwszym roku posiadania prawka zarysowała auto na parkingu. Chcąc negocjować rozwiązanie sprawy poza ubezpieczycielem sprawdziłem jakie będzie to dla niej miało konsekwencje w wysokości składek. Okazało się że jej toyota corolla wyniosła ją około 1500zł i jeśli zgłosi szkodę to następna skłądka wyniosła ją tyle samo. Bez szkody składka spadła do 1300zł
@cwlmod: wyszedłem z założenia, że porównywarka pokaże mi jedynie konkretną wycenę na stan aktualny, a bardziej mi zależało na informacji z doświadczenia innych osób jak to wyglądało względnie przed/po szkodzie
@Catmmando jeśli teraz nie masz zniżek i historii bezszkodowej i zgłaszasz dwie szkody z ac, to za rok mozesz nawet miec 500% drożej. Tego nie da się określić z góry bo to liczą algorytmy ale dwie szkody z ac u kierowcy ktory mial 9 lat bezszkodowe a dwie szkody u kierowcy bez historii to calkiem inne sytuacje. Miałem kiedyś takich asów i po wykupie z leasingu najtansza ofera na ac to bylo