Wpis z mikrobloga

Hej Mirasy, szukam automatycznego odkurzacza i ponieważ jeszcze 2 godziny temu się na tym kompletnie nie znałem, teraz wydaje mi się, że widziałem już wszystkie recenzje świata i siaomi najlepsze. Ale wiadomo: jutuberzy swoje, rzeczywistość często co innego. Pomóżcie więc. Szukam sprzętu do około 1800 ziko (granica bólu to 2k). Wyszło mi na to, że Roborock S5 Max jest w pytkę, bo:
1. mopuje
2. aplikacja pozwala wybierać poszczególne pomieszczenia do sprzątania.

Jednocześnie widzę, że w necie jest spory hype na roomby. Widzę, że mają spoko gumowe szczoty, dzięki czemu nie zasyfią się włosami po kilku tygodniach. Z drugiej strony nigdzie nie znalazłem info, żeby dało się ustawić im takie wybiórcze sprzątanie pokoi. Mógłbym więc dla roomby, jeśli byłaby lepiej wykonana, zrezygnować z mopowania na rzecz tych gumowych szczotek.

Macie jakieś doświadczenia z tymi roborockami i roombami?

#pytanie #roomba #xiaomi #xiaomilepsze #odkurzacz #agd
  • 6
  • Odpowiedz
@Dziekan5: Ja mam z Roombą, ale kupowałem w czasach sprzed aplikacji na telefony (mam 880). Dałem prawie 3k kilka lat temu, działa do dziś i jestem bardzo zadowolony. W domu nie odkurzam bo odkurza się samo jak mnie nie ma.
  • Odpowiedz
@Dziekan5: nowe roomby to ciota i #!$%@?, mówiąc oględnie. U mnie roomba za 1k PLN zawiesza się na różnych podłogach, jasnoszarej na przykład. Potrafi odkurzyć pół mieszkania i zakończyć cykl. Aktualizacje nic nie dają, a na gwarancji stwierdzili że wszystko okej. I w apce nie ma opcji wybrania selektywnego sprzątania, bo nie mapuje pomieszczeń w ogóle.
Teraz brałbym mopujące Xiaomi, vacuum Pro się nazywa bodajże.
  • Odpowiedz
@karolusm: szczotki czyste, kółka też, dbałem o wszystko, bo zależało mi na sprawnym odkurzaczu, który zadba o mieszkanie gdy mnie nie będzie. Wina leży po stronie software.
  • Odpowiedz