Wpis z mikrobloga

Rozstrzygnijmy to raz na zawsze:

#gothic

Który typ broni białej jest lepszy w Gothic i Gothic 2: Noc Kruka?

  • Jedoręczna 66.4% (101)
  • Dwuręczna 33.6% (51)

Oddanych głosów: 152

  • 11
@kRpt: Co jest noobskiego w broni 2h? xD

Ogólnie dwuręczna ma większy dmg i zasięg, dzięki czemu można utrzymywać przeciwnika na dalszy, ale wymagają więcej siły i są wolniejsze.

Jednoręczna na odwrót - mniejszy dmg, ale dużo szybsza.
Ogólnie zawsze wolałem broń jednoręczną, ale parę razy przeszedłem grę z dwuręczną i też się fajnie gra, a jak masz już 160 siły i dorwiesz smoczą zgubę, to wymiatasz.
@maciorqa: bo jednoręczna jest szybsza i można rozwalać przeciwników tak ze oni nie mają jak zadać ciosu jak sie dobrze przyblokuje, na każdym poziomie umiejętności władania.
@maciorqa: W G1 jest mała różnica w szybkości, ale ogromna pod względem obrażeń. Poza tym jeśli nie gra się magiem, pod koniec gry trzeba walczyć dwuręcznym Urizielem. W dwójce NK najlepszą bronią jest łuk ( ͡° ͜ʖ ͡°) I do tego pomocniczo miecz jednoręczny na zręczność.
@maciorqa: Dwuręczna lepsza jak dla mnie. Większe obrażenia i zasięg, poza tym łatwo zepchnąć stwory do jakiejś ściany i wtedy pokonanie mocniejszych na niskim lvl jest proste. Takiego cieniostwora można rozwalić bezproblemowo. Pięknie też się prezentuje taka broń noszona na plecach przez Beziego.
Zawsze przyjemniej mi się grało dwuręczną bronią w Gothic.
@maciorqa: W GI pierwsze broń jednoręczna, a potem 2h z wiadomego powodu. Jeśli natomiast o G2 chodzi to tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana, jednak przeważnie w grach korzystam z broni jednoręcznych i tarcz, tak i tutaj częściej pada wybór na 1h. Ogólnie jednak w Nocy Kruka wielkiej różnicy nie ma, bo przeciwnicy padają na podobną ilość ciosów.