Wpis z mikrobloga

@cheeseandonion:
boczuś ()
fun fact: oglądałem kiedyś na TED Talks wystąpienie jakiegoś typa zajmującego się realizacją dźwięku w filmach i podobno bardzo często imituje się odgłosy deszczu używając odgłosów smażącego się boczku ʕʔ
  • Odpowiedz
@cheeseandonion: Przyrządzenie czegokolwiek na takim piecu wymaga niesamowitego wyczucia i umiejętności. Nie ma prostej kontroli nad ogniem (w porównaniu z kuchenką, gdzie w razie czego na momencie skręcasz sobie gaz do minimum) przez co łatwo żarcie przypalić. Jak człowiek nie ma doświadczenia, to zamiast pysznym śniadankiem rozpocznie dzień frustracją i płatkami z mlekiem (zimnym xD)

@lucaseq: Ciekaw jestem, na jakiej zasadzie miałoby to działać. Ogień to ogień, smażysz
  • Odpowiedz
  • 7
@r5678 te gofrownice są piekielnie popularne w USA. W każdym hotelu do śniadania takie znajdziesz są elektryczne grzane ale mechanicznie to samo. Wlewasz do nich samodzielnie porcje ciasta z kanistra. Przekręcasz i uruchamia się timer. Wygląda zajebiscie a smakuje jak karton
  • Odpowiedz
@salad_fingers: myślę że wyższa temperatura ognia którą podgrzewasz składniki, na takiej zasadzie chociażby działa gotowanie na woku - temperatura ognia oraz kształt patelni ma największe znaczenie, można sobie poczytać albo obejrzeć dokument od Food Odyssey
  • Odpowiedz
kolejny dowód na to, że to nie Tik Tok jest debilny, tylko wielu debilnych ludzi pokazuje za jego pomocą swoje #!$%@?.


@konskie-dymanko: to wiele świadczy o społeczeństwie tzw. błąd przeżywalności
  • Odpowiedz
@konskie-dymanko: content TikToka znacząco się zmienił od marca kiedy ludzie > 20 lvl siedzieli przez koronawirusa w domach i zaczęli nagrywać bardzo fajne rzeczy. Teraz serio jak się wyselekcjonuje interesujące cię wartości to można dużo merytorycznych rzeczy z niego wyciągnąć bo gówniaków tam mało xD
  • Odpowiedz
@salad_fingers: specjalnie zamówiłam piec węglowy do nowego domu, właśnie by na nim gotować. Tajemnicą lepszego smaku jest powolne gotowanie i pieczenie bez nadmiernego wysychania potrawy. Nawet głupia jajecznica smakuje zdecydowanie lepiej niż taka sama z kuchenki elektrycznej obok.
  • Odpowiedz
: myślę że wyższa temperatura ognia którą podgrzewasz składniki,


@Finsky: A o ile dokładnie wyższa? temperatura spalania propan-butan to 800-900stC., a drewno od 600 stC do 1000 stC., więc średnio temperatury są mniej więcej porównywalne. To żarcie przygotowywane tak samo będzie smakowało praktycznie tak samo.
  • Odpowiedz