Wpis z mikrobloga

@NewBlueSky:

ja nie mam takiego neta zeby sobie pozwolic na sciaganie xD


Wiesz, że jak oglądasz coś online, to też ściągasz? Dane nie pojawiają się magicznie na twoim ekranie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kliko: alw dziala to inaczej. Jak cos pobieram to wtedy nie moge korzystac z neta.

Jak pobieram i ogladam to nie musze robic nic innego więc jest ok
  • Odpowiedz
@NewBlueSky:

alw dziala to inaczej.


Działa tak samo, jedyna różnica jest w tym, że przy oglądaniu online dane nie są zapisywane trwale, lecz w pamięci tymczasowej.

Jak cos pobieram to wtedy nie moge korzystac z neta.


No to masz coś #!$%@?, np. z routerem, bo nie powinno tak być. Jak sciągasz nie z torrentów, a normalnie przez przeglądarkę, to też nie możesz korzystać z neta?
  • Odpowiedz
@Kliko: Bo łon pewnie nie umie w ograniczenia dl dla torrentow :P a jak ogląda z takich gównostronek to bitrate streamu jest dużo mniejszy od jego prędkości dl ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kliko: czyli jak większość routerów które nie dbają o qos dla wielu użytkowników, kto pierwszy zużywa pasmo ten lepszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla przykładu dodatkowo
Oglądając jakiś stream np yt czy cokolwiek innego, aktualnie rzadko kiedy buforuje całość tylko ciągnie ileś tam sekund, a potem dociąga co jakiś czas fragment dalszy, im szybszego neta masz tym krótsze będą te chwile, przez co nie zauważysz zbytnio spowolnienia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kliko: @Kliko: w sensie moge korzystac ale sa takie lagi ze nic sensownego nie zrobię xD wiec jak ogladam to najlepiej w trybie rzeczywistym.

To wina tego jakiego mam neta, bo mieszkma na gownowsi. W tym roku nam swiatlowod pociągnęli ale czekamy na dal na podłączenie do domow
  • Odpowiedz