Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Al-3_x: Co za różnica czy urodzisz się na tej czy innej ziemi? Wszyscy ludzie mają takie same cele, pragnienia lub problemy. Tylko głupi politycy próbują nas poróżnić, więc nie warto być patriotą skoro rząd (każdy) dyma cię na każdym kroku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: wszyscy ludzie mają ten sam cel.
Problem tylko jest taki w jaki sposób jest to realizowane.
Chyba jednak wolisz być teraz w Polsce niż
Szwecji Niemczech które po raz kolejny upadają pod naporem nachodzcow.

Czy Ukrainy w której nadal trwa/tli się wojna.
Czy na Białorusii?

Pan Hitler i Pan Stalin też byli interncjonalistami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Al-3_x: Większość ludzi chce po prostu żyć, żreć, spać i kochać w spokoju. Nieważne w jakim kraju. ¯\_(ツ)_/¯

Po prostu spokój i możliwość godnego uczciwego zarabiania na swoje życie w bezpiecznym otoczeniu.

Tak jak chłopom pańszczyźnianym bez różnicy było w jakim kraju się tymczasowo ich ziemia znajduje. Dopóki władca nie odwalał maniany to mieli w dupie czy są ruskami, Niemcami czy Polakami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Al-3_x: Co takiego w takim razie daje ci "duma" z urodzenia się tutaj, a nie na słomie w afrykańskiej lepiance?

Wyjmij takiego murzyna z wioski, daj mu przykład zaradnych ludzi i edukację, a będzie takim samym wartościowym człowiekiem jak Polak. Kwestia wychowania i otoczenia wartościowymi ludźmi, a nie kraju czy narodu.
@Al-3_x: Bym się nawet zgodził, ale to samo ma miejsce w drugą stronę. Jak można mówić o uzasadnionym nacjonalizmie/patriotyzmie, skoro nigdy nie mieszkało się za granicą przez dłuższy czas, aby móć swoje przekonania zweryfikować? Nacjonalizm we większości przypadków jest jeszcze bardziej krótkowzroczny i naiwny od kosmopolityzmu.

To bardzo ograniczone pojmowanie ludzkości.

Godne życie jest podstawą piramidy Maslowa. Ciężko mówić o wyższych celach, kiedy te podstawowe są utrudniane. Dlatego nienawiść do tego
@Tytanowy_Lucjan: To nie kwestia dumy. To kwestia pewnego poczucia przynależności do określonej społeczności z którą czuje pewną więź. Bycia częścią większej całości w ramach której mogę się rozwijać jako jednostka.
Ludzie to istoty społeczne i najlepiej czują się związani z jednostkami podobnymi sobie.
Cóż ja dobrze czuje się z ludźmi o podobnym języku, wyznający podobne tradycje i wartości.
Ale to troche bardziej skomplikowane.
Będąc murzynem pewnie czułbym się związany z tradycjami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Al-3_x: Państwo mi nic nie daje (choć nic od niego nie chcę oprócz #!$%@? się w moje życie i portfel), nic nie potrafi zorganizować, przepieprza kasę na PR i słomiane inwestycje, więc z czego mam być dumny?

Każdy Polak chce wyruchać rodaka. Czy w kraju czy za granicą.

Umiesz liczyć - licz na siebie, bo naród ci w niczym nie pomoże, a wręcz udupi, oszuka i dobije.
@Tyraxor:

Ciężko mówić o wyższych celach, kiedy te podstawowe są utrudniane

Niby tak ale z drugiej strony historia zna przypadki osób które potrafiły wytrzymać skrajne niedogodności trzymając się swoich idei. Taki Che Guevara nie bał się nawet oddać za nie życie.
Z drugiej strony w Polsce nie żyje się na tyle źle by mówić o jakieś skrajnej biedzie. A to własnie po części wina instytucji zachodnich doprowadziła do obecnej sytuacji robiąc
@Tytanowy_Lucjan: Państwo to tylko struktura administracyjna na chwile obecną. Jest pozbawiona jakiejkolwiek realnej istoty bytu. To, że jeden rodak może oszukać drugiego wynika właśnie z osłabienia więzów narodowych.
Niby tak ale z drugiej strony historia zna przypadki osób które potrafiły wytrzymać skrajne niedogodności trzymając się swoich idei.


@Al-3_x: Historia zna przypadki, że ludzie spadali z kilku kilometrów i przeżywali. Myślisz że mówi to dużo o naszym społeczeństwie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość osób chce chociaż godnie żyć, i nie ma powodów aby to ganić.

Z drugiej strony w Polsce nie żyje się na tyle źle
T.....r - > Niby tak ale z drugiej strony historia zna przypadki osób które potrafiły...

źródło: comment_1597477342WBapTdjQt5S5DnHQxL9r1g.jpg

Pobierz
@Al-3_x: Nie tylko zachód jest zły. Żyjąc w Polsce jesteś wyzyskiwany, oraz wyzyskujesz. Taka cecha życia w kapitalizmie. Można z tym walczyć niezależnie gdzie się znajdujesz, ale różnica polega na tym jak duży wpływ będziesz miał. Więc jestem ciekawy w jaki sposób Polak mieszkający w Polsce, świadomy tego wyzysku może się równać z tym jaki mógłby mieć wpływ mieszkając w bogatszym państwie, posiadając więcej funduszów, ale tą samą świadomość.
@Tyraxor:

. Myślisz że mówi to dużo o naszym społeczeństwie?

Zawsze staram się odnosić do tych jednostek które wybijają się ponad tłum szaraczków.
Przecietność ani statystyczny polak nie jest dla mnie dobrym układem odniesienia by z niego brać przykład.

Większość osób chce chociaż godnie żyć, i nie ma powodów aby to ganić.

A czy ja mówie, że nie? Ale statystyczny polak ma za co żyć i jeść. Jego standardy życia można
@Tyraxor: Wole walczyć tu na miejscu na peryferiach kapitalizmu bo zgodnie z teorią systemów światów to własnie na takich krajach jak Polska zachodni kapitalizm się żywi i utrzymuje swą żywotność.
Tu problemy kapitalizmu są bardziej widoczne i bardziej dotkliwe.
@Al-3_x: Cóż ja nie jestem raczej zwolennikiem ani kosmopolityzmu chociażby dlatego bo uważam ze człowiek ma we krwi rywalizacje i podział na plemiona. Nie jestem również zwolennikiem nacjonalizmu ze względu na to że nie przekonują mnie jakość polskie idee ani nie widzę moralnego obowiązku za mój naród ( co innego do państwa). Uważam raczej że człowiek powinien kierować się chrześcijańską miłością względem otaczających go ludzi a największą odpowiedzialność ma względem osób
Jego standardy życia można poprawić i to jest coś do czego ja jako nacjonalista dąże czując się związany z tymi ludźmi.


@Al-3_x: W jaki konkretnie sposób chcesz je poprawić?

Każdy zbrodniczy ustrój ma podłoże kapitalistyczne.


Rozumiem że zbrodniczość ZSRR również miała podłoże kapitalistyczne?