Wpis z mikrobloga

@OmarBongo: o ile nie przesadzisz z podkładem to tak, te elementy będzie widać. Linie najlepiej zdrapać tyłem noża modelarskiego, resztki połączeń przydałoby się bardziej spiłować pilnikiem. Ten arkusz to kalkomania, wycinasz to i przyklejasz do figurki wodą albo specjalistycznymi płynami.
  • Odpowiedz
@OmarBongo: oprocz spilowania tych wystajacych elementow ktorymi figurka byla polaczona z ramka, pamietaj jeszcze o spilowaniu i wyrownaniu (np. papierem scierrnym, albo pilnikiem do paznokci o bardzo delikatnym ziarnie) tych podluznych pozostalosci po formie od plastiku. Czyli zdjecie drugie ta linia wzdluz ramienia orka. Jak pomalujesz z tym to uwierz, ze bedzie Cie to strasznie wkur***o :)
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Polecam te polerki do paznokci, w Rossmannie mają świetną 6 w jednym. Sam wracam do hobby, i w końcu się porządnie zabiorę za malowanie. I faktycznie usuń te linie na rękach, (możesz tępą stroną noża) Będzie je mocno widać po pomalowaniu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ksionc-Tomasz: wszystkie filmiki pokazują malowanie całych figurek, to źle?
@ugluck: @BIPTOA: dzięki, zupełnie o tym zapomniałem i nie zwróciłem uwagi
@Melcma: zanim będzie malowane to zdążą się dwa razy zakurzyć, przed malowaniem na pewno je wyczyszcze
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Niektórych modeli nie da się pomalować po złożeniu, bo zasłaniają sobie elementy. Ale szczerze to jak Ci wygodniej, niektóre techniki trudno się robi na niesklejonym modelu.
  • Odpowiedz