Wpis z mikrobloga

@bioslawek znowu w formie, tym razem pod tagiem #matematyka

Następnie Brahman Sissa zaproponował mu, aby dał tyle ziarna, ile zmieści się na 64 komórkach szachowych, podczas gdy na pierwszej komórce umieścił 1 ziarno, na 2 - 2 ziarna, na 3 - 4 ziarna i tak dalej, podwajając za każdym razem numer Belkib nie od razu zrozumiał, ile będzie musiał dać ziarna, więc przyjął propozycję przyjaciela bez zastanowienia. Liczba ziaren umieszczonych na szachownicy zgodnie z opisaną zasadą wyniesie 2 do potęgi 64 = 18 446 744 073 709 551 616 - ogromna liczba! Ile pól można by było obsiać?


Wynik bliski prawdzie ale niedokładny. Pomyliłeś się o dokładnie jedno ziarenko. Przecież suma jeden liczby nieparzystej (w tym przypadku 1) i dowolnej liczby liczb parzystych (kolejne potęgi 2) będzie zawsze liczbą nieparzystą.

Liczba ziarenek na szachownicy wyraża się następującym wzorem:
Iperyt - @bioslawek znowu w formie, tym razem pod tagiem #matematyka

 Następnie Bra...

źródło: comment_1597303577ODsEirvPKMtOoZBVf1zFBJ.jpg

Pobierz
  • 5
Wynik bliski prawdzie ale niedokładny. Pomyliłeś się o dokładnie jedno ziarenko. Przecież suma jeden liczby nieparzystej (w tym przypadku 1) i dowolnej liczby liczb parzystych (kolejne potęgi 2) będzie zawsze liczbą nieparzystą.


@Iperyt: Po pierwsze, ja tego nie liczyłem, jak wynika z linka źródłowego. Po drugie nawet, jak potrafisz policzyć dokładniej, to nic to nie zmienia jeżeli chodzi o istotę argumentacji - moim celem było pokazanie czym jest wzrost wykladniczy, a
bioslawek - > Wynik bliski prawdzie ale niedokładny. Pomyliłeś się o dokładnie jedno ...

źródło: comment_1597309646BWhidGN5G0OSxWJrPp6PSR.jpg

Pobierz
Po trzecie nie oznaczaj mnie i nie wołaj, pisz sobie po prostu


@bioslawek: Tego mi nie zabronisz.

Po pierwsze, ja tego nie liczyłem, jak wynika z linka źródłowego.


@bioslawek: Jakie to dla Ciebie typowe. Wrzucanie informacji bez ich wcześniejszej weryfikacji. Jak tam, udowodniłeś już hipotezę inteligentnego projektu?

moim celem było pokazanie czym jest wzrost wykladniczy, a nie liczenie ziarenek na szachownicy!


Usprawiedliwianie celu przy zastosowaniu błędnej argumentacji. No nie powiem,
Jak tam, udowodniłeś już hipotezę inteligentnego projektu?


@Iperyt: Tak, tylko jakoś ciebie nie obejmuje ( ͡° ͜ʖ ͡°):

Abiogeneza/ nowoczesne samorództwo – wielki mit przełomów 19, 20 i 21 wieku!

https://bioslawek.files.wordpress.com/2019/06/abiogeneza-nowoczesna-forma-samorc3b3dztwa-wielki-mit-19-20-i-21-wieku-wersja-poszerzona.pdf

Naukowe dowody na to, że koncepcja Świata RNA jest martwa ❗️Przybito ostatniego gwoździa do trumny, w jakiej pochowano wszystkie bajeczki o abiogenezie ⚰️ Zwolennicy sam-odziejstwa – pomysłu że Życie mogło powstać przypadkowo nie mają już nadzi
bioslawek - > Jak tam, udowodniłeś już hipotezę inteligentnego projektu?

@Iperyt: ...

źródło: comment_1597370211H6BAJPflUY7RczgrhHVPLX.jpg

Pobierz