Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, jest sprawa.
Mojej współlokatorki szef ma koronawirusa. Współlokatorka dostała kwarantannę, a wraz z nią całe mieszkanie, w tym ja.
Nikt z nas nie ma żadnych objawów i oceniamy szansę zarażenia na jakieś 0,5%. Babka z sanepidu pyta się jej z kim współlokatorka mieszka, a ja mam ochotę stąd jak najszybciej #!$%@?ć, bo nie mam ochoty kisić się tu do niedzieli (wtedy niby ma przyjechać karetka wymazowa), zwłaszcza że w sobotę zaczynam urlop i mam już plany. Typiarka już lawirowała w rozmowie z kobitką, że współlokatorów nie ma, i nie wiadomo kiedy będą, ale słyszy że ktoś tu coś kręci.

Pomóżcie, co robić? #!$%@?ć gdzieś (do rodziców na przykład)? Poddać się kwarantannie potulnie? Na razie jej nie dostałem, sanepid zna tylko moje imię i nazwisko, współlokatorka nie ma do mnie numeru telefonu, więc go nie podała :>
Jest opcja że machina urzędnicza będzie szukać kogoś kto nawet nie miał kontaktu z zakażonym?

#koronawirus #covid19 #kwarantanna #sarscov2 #sanepid

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f343e910010a81b084b49ee
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze dużo ludzi przechodzi bezobjawowo. I nie wiadomo, czy Ty przypadkiem też nie przechodzisz w ten sposób.

Po drugie, strasznie egoistyczne to Twoje podejście. W sensie rozumiem wyjazd na urlop, ale wyjazd do rodziców to słaba opcja, jeżeli uciekasz przed kwarantanną. Co innego gdybyś wyjeżdżał na jakieś odludzie bez kontaktu z innymi.

A po trzecie - Twoja współlokatorka nie ma do Ciebie numeru? Dlaczego nie właściwie?
OP: @nophp: @p____w: @murarz13:
no dobra, to wymyślcie jakąś legit historię xD że niby jestem a mnie nie ma xD jest jeszcze drugi współlokator

@el_capitano_grande: @NiedzielnyMirek:
no właśnie problem w tym że rzadko kiedy się w tym mieszkaniu mijamy i mamy bezpośredni kontakt, pośredni to tyle co z łazienki tak naprawdę bo z kuchni nie xD, a higiena jest przestrzegana; nie mam ochoty siedzieć na kwarantannie