Wpis z mikrobloga

#laptop #amd #radeon Hej, ostatnio kupowałam laptop ok 5 lat temu i wtedy było tak, je omijało się wszystko co było na AMD i/lub Radeonie. Czy to nadal tak jest? Bo z tego co słyszałam to AMD jest już porównywalne jak nie lepsze niż Intel a i Radeony są też chyba porównywalne z NVIDIA.
  • 7
@Phatee: amdki są tak dobre jak intele a przy tym znacznie tańsze, ale nie wiem czy pod względem niskiego zużycia energii te laptopowe intele nie są wciąż atrakcyjniejsze. Nk bardziej obeznany sie nt wypowie.

A z grafikami to teraz nie wiem, 2 lata temu nvidia była znacznie lepsza od radeonów, ale jak ktoś nie chciał grać w super wymagające tytuły to radeony dawały rade i były tańsze.
@Phatee W chwili obecnej laptopy z procesorami AMD są świetne i energooszczędne a zintegrowane karty graficzne vega są dużo lepsze od układów Intela, jeśli chodzi o nvidie to zależy jakie modele porównujesz. Najlepiej szukaj czegoś z najnowszej generacji Ryzen 4000
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phatee: zależy do czego, zależy jaki przedział cenowy. Najwyższa wydajność w grach Intel + Nvidia, w średniej i niskiej półce do gier króluje AMD który przeważnie też jest parowany z Nvidia. Jeżeli chodzi o programy użytkowe chyba w każdej półce AMD jest góra. W laptopach energooszczędne Ryzeny serii 4xxx są swietne, te nieenergooszczedne też, ale przez zmowę/nieuczciwą konkurencję potrafią dostawac gorsze chłodzenia i nie są parowane z najwydajniejszymi kartami graficznymi. W