Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: no to nic sie wiecej nie dowiesz. zapewne jakis urzad/komornik/mandat. mala kto inny wysyla cokolwiek poczta w dzisiejszych czasach.
i nie przejmuj sie mnie tez #!$%@? trafia jak mam awizo w skrzyce - bo juz wiem ze zas bedzie jakis klops.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: nie ma szans, przerabiałem to, próbowałem na poczcie, na lokalnym WERze, na infolinii

nikt nie potrafił mi udzielić informacji o nadawcy przesyłki i mówili nawet, że jak przesyłka zostaje cofnięta to po niej jedyne co zostaje to numer przesyłki i placówka nadania/doręczenia
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: @jzs44: @Catmmando: Jeżeli przesyłka jest cofnięta to musi być w systemie informacja do kogo została zwrócona. Da się to wytargać.

@wonsz_smieszek: Jak chcesz napisz mi na priv numer przesyłki to spróbuję jutro to wydobyć z systemu pocztowego. Jeżeli masz numer, masz prawo dowiedzieć się kto do Ciebie wysyłał list. Na pewno da się to sprawdzić, bo urząd zwracający musi wpisać do kogo zwrócili przesyłke.
  • Odpowiedz
@haosek: #!$%@? czyli sie da. nie raz bylem na poczcie dzien, czy dwa po terminie i "ja nie mam nic w systemie, ja nie wiem". ale o kompetencji - a raczej jej braku- moich bab na poczcie nic nie mowie. nie chce sie denerwowac(,)
  • Odpowiedz
@jzs44: Nie wiem czy babeczka na okienku ma odpalone uprawnienia do sprawdzenia takich rzeczy. Druga sprawa, że ma swoje rzeczy do roboty i pewnie nie chce jej się takich rzeczy załatwiać. Dlatego najlepiej uderzać do jakiegoś kierownika i nawet na papierze napisać, że prosisz o informacje. Na pewno z poziomu urzędu, który zwrócił przesyłkę da się wygrzebać takie informacje. Sam ostatnio prosiłem, aby mi wygrzebali informacje o jednym liście co mi
  • Odpowiedz
@haosek: i teraz się dopiero człowiek dowiaduje

bo jak chciałem to ustalić tak samo jakiś rok temu to "nie ma pana listu o takim i takim numerze przesyłki, nie wiemy kto wysłał i co pan zrobisz?"
  • Odpowiedz
@jzs44: @Catmmando: Oczywiście piszę z perspektywy swojego urzędu, może gdzie indziej mają burdello i nie wpisują danych na zwroty, ale szczerze wątpię. Druga sprawa to systemy. Do czego innego ma dostęp Pani na okienku, do czego innego jej przełożeni. Pamiętajcie jak coś, czasami warto poprosić o kierownika i wyjaśnić sytuacje, albo napisać na piśmie prośbę i nawet kobiecie zostawić na okienku (adresować do naczelnika najlepiej). Osoby siedzące za biurkami w
  • Odpowiedz
@haosek: 3 okienka, 3 baby, jedna obsluguje petentow, druga na wiecznej przerwie, trzecia siedzi z tylu i udaje ze jej nie ma(zapewne pani kierownik). a kolejka jeszcze przed korona potrafila dwa razy zakrecic w srodku i wyjsc na zewnatrz.
a i zawsze siedzi pani z banku xDDD stolik jak z bazarku, dwie reklamy kolo niej i "ona ma oferte kredytu na dowod". taaak jestesmy powazna instytucja. o reczniczkach, ksiazeczkach, cukierkach, sztuccach
  • Odpowiedz
@jzs44: No niestety, ale na okienkach pracują Ci co są zatrudnieni na okienka, inni mają to w dvpie bo nie są przeszkoleni i nie w ich obowiązku jest obsługiwanie ludzi. Wiadomo, że fajnie byłoby jak by nie było kolejek. Z drugiej strony wiesz jak jest przez dużą część dnia nie ma często dużego ruchu, zbiera on się w jakiś tam godzinach. Po części bez sensu zatrudniać więcej osób na okienka, jak
  • Odpowiedz
@haosek: ja wiem, tez mi zal czasami tych kobiet, ale bedac mlodym i patrzac na swiat przez pryzmat 21 wieku to to co sie dzieje na poczcie to jest wielkie nieporozumienie.

A i jeszcze mam jedno pytanie, bo sam sie wygadales, ze jestes z tej drugiej strony okienka i masz troche wiedzy na temat jak ten kloc funkcjonuje.
czy jest mozliwosc przekierowania wszystkich poleconych/paczek z ali na inna poczte? wiem, ze
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: @haosek:
Jeżeli chodzi o udzielenie informacji na temat nadawcy nieodebranej w terminie przesyłki, to jak najbardziej jest taka możliwość.
Podstawa
§ 7 Regulaminu świadczenia usług powszechnych.
2. Adresat może uzyskać informacje o nazwisku lub nazwie nadawcy przesyłki rejestrowanej zwróconej z powodu nieodebrania w terminie.
3. Udzielenie osobom trzecim informacji dotyczących przesyłek jest dozwolone wyłącznie w przypadkach określonych przez odrębne przepisy.

@wonsz_smieszek:
Możesz zamawiać na Poste Restante. Wtedy adres
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek jeżeli masz awizo oznacza to że to przesyłka urzędowa czyli skarbowy, miejski, mops, urząd pracy itd/sądowa/policja lub jakaś z elektronicznym potwierdzeniem odbioru. Banki np jakieś poważniejsze listy tak wysylaja. Numer przesyłki z sądu np jest nieco krótszy niż zwykłej to też tak można rozpoznać. Inne listy polecono ze względu na covid listonosz zostawia w skrzynce.
  • Odpowiedz