Wpis z mikrobloga

POMOCY
Serio, bo właśnie w moim mieszkaniu we #wroclaw lokatorka złapała takiego oto pająka pod prysznicem.

Co to jest? Czy to jakiś rasowy pająk czy moje domowy? Wygląda na kątnika domowego większego, ale z drugiej strony tak ogromnego pająka domowego nigdy w życiu nie widziałam.
Kątniki mają długie nogi. Jest gruby i owłosiony.

Czy komuś z Trójkąta nie #!$%@?ł mały ptasznik? xD

Żebram o plusy, bo panicznie się boję i szukam kogoś kto się zna.

#pajaki #arachnofobia #kiciochpyta
Matricaria - POMOCY
Serio, bo właśnie w moim mieszkaniu we #wroclaw lokatorka złapał...

źródło: comment_1597094665pIcqcpSrG2eSJ0iIGqLt72.jpg

Pobierz
  • 118
: Wiem, że może po tych zdjęciach nie widać, ale nie jest mimo wszystko za mały na ptasznika?


@Matricaria: ptaszniki przechodzą różne stadia rozwojowe - po wykluciu się z jajka jako nimfy są maleńkie i mają kilka milimetrów. Potem przechodzą około 12-14 wylinek na przestrzeni około dwóch lat zanim osiągną dorosłość i nominalne rozmiary. Po przejściu każdej wylinki pająk stopniowo rośnie.

Zdjęcie świeżo wyklutych nimf
bylem_zielonko - > : Wiem, że może po tych zdjęciach nie widać, ale nie jest mimo wsz...

źródło: comment_1597128085eocDo10KlDHexTtLMRc33n.jpg

Pobierz
@Matricaria: z takiego maleństwa wyrasta takie bydle. Także jakbyś poczytała moje komentarze w tym wątku to byś zauważyła, że pisałem, że pająk może być około 7 wylinki czyli w połowie dorosły, a co za tym idzie nie osiągnął swoich nominalnych rozmiarów. Wrzuć zdjęcie i film na forum arachnea i tam najszybciej dowiesz się co to, bo w najgorszej sytuacji może być mocno jadowity.
bylem_zielonko - @Matricaria: z takiego maleństwa wyrasta takie bydle. Także jakbyś p...

źródło: comment_1597128172sC0Q0cB0198qpVEOYuGZH4.jpg

Pobierz