Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, mam niewidomego ojca i chciałem dostosować telefon xiaomi 6A, aby mógł go używać za pomocą asystenta google. Telefon ma uruchomiony talkback, a przycisk wywoływania asystenta pozwala mu odczytać powiadomienia lub wysłać smsa. Problem pojawia się gdy po całodniowym używaniu pamięć(?) zapycha się i google asystent przestaje działać. Asystent się uruchamia nawet zapisuje komendę, ale jej nie wykonuje. Pomaga tylko powrót do ustawień fabrycznych i wgranie od nowa asystenta. Problem w tym, że nie mieszkam na co dzień z rodzicami, a przywrócenie ustawień fabrycznych i konfiguracja jest niemożliwa dla osoby niewidomej. Na telefonie nie ma nic wgranego oprócz asystenta...

Jaka może być przyczyna takich zawiasów? Jak naprawić ten problem?

Myślałem, żeby ustawić w jakimś programie do czyszczenia harmonogram z czyszczeniem plików cache co godzinę- tylko wyczyszczeni plików cache nic nie daje...

#niewidomy #android #googleassistant #xiaomi #xiaomilepsze #niepelnosprawni
  • 6
@gc89: Ja korzystałem z:
- https://play.google.com/store/apps/details?id=name.kunes.android.launcher.demo&hl=pl (czyta ikony, SMS itd. po przytrzymaniu palcem nawet bez właczonego TalkBack) - może ten launcher pomoże na "wycieki pamięci"
- TalkBack możesz aktywować/deaktywować skrótem - może to ciut pomoże?

Generalnie wygląda na problem z softem telefonu i wyciekami pamięci. Pewnie pomógł by inny telefon lub może restartowanie automatyczne tefonu co jakiś czas? (może w opcjach jest lub trzeba ściągnąć apkę?)

A może to problem z
@nightman: Boję się, że jak kupię nowy telefon z np. 4 gb ram to i tak zostanie zapchany tylko nie po jednym dniu tylko po dwóch... Nie chcę rezygnować z talkback, bo ojciec musi mieć potwierdzenie, że ekran jest wyłączony. Wyciekami pamięci?
@gc89: A powiedz jeszcze jak jest uruchamiany asystenta? Skrótem pełnoekranowym, widgetem na pulpicie, przytrzymaniem przycisku, ikonką? Spróbuj tak i tak i zobacz może czy jest różnica.
@nightman: Uruchamiany jest przyciskiem. Uruchamianie nie sprawia problemu. Nawet włącza się nagrywanie, a komenda jest zapisywana, problem w tym, że mieli bez końca.
@gc89 A inne rzeczy wymagające łączenie z internetem działają? Może "zawiesza się" połączenie. Spróbuj bez wifi. Masz Jake's VPN'y lub np. Blokada.org (to ostatnie zauważyłem że trzeba czasem restartować)