Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś #garmin Instinct (albo inny z nawigacją bezmapową) i może odpowiedzieć na jedno pytanie:
- czy jeśli stworzę kurs w Connect i wgram go do zegarka, załóżmy trasa po punktach A->B->C, i zacznę sobie iść tą trasą z rejestracją aktywności (ale bez uruchomionej navi) i dojdę do punktu B i chcę sprawdzić ile mi zostało do końca, to jak uruchomię kurs to navi da mi do wyboru żeby zacząć od punktu w którym jestem i przeliczy wszystko, czy będzie mi kazała cofnąć się do startu? Chodzi o to czy w górach mogę sobie w dowolnym momencie sprawdzać czy aby na pewno jestem na trasie i ile mi zostało?

  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kabzior: z tego co sie orientuje, nawigacja bedzie cie kierowac w strone mety. W druga strone, trzeba wybrac oocja back to start i okreslic czy chcesz wracac po tracku, czy w linii prostej.

I tak nawigacja zjada baterie, uzywanie jej non stop jesli wiekszosc drogi masz po szlakach, dobrze oznaczone, jest troszke bez sensu.
  • Odpowiedz
z tego co sie orientuje, nawigacja bedzie cie kierowac w strone mety


@PurpleHaze: ok, dzięki, o to mi chodzi. bo jeśli navi zjada mocno baterię, to chciałbym sobie w trakcie 7-9h treku uruchomić kurs tak ze 3-4 razy na moment i sprawdzić ile km/czasu/podejścia mi zostało. Te dane już wiem że da się wyświetlić, nie wiem tylko czy garmin pozwoli zacząć w dowolnym miejscu i przeliczy wszystko.
Ideałem jest jak
kabzior - > z tego co sie orientuje, nawigacja bedzie cie kierowac w strone mety

@...

źródło: comment_1597052794Vmu0IrnCjyGMMM9uDCobBG.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@kabzior przede wszystkim sprawdź, czy można uruchomić nawigację w trakcie aktywności w tym modelu. Fr735 na to nie pozwalał, Fenix pozwala.co do baterii to nie jest to aż taka różnica w bezmapowcach.
  • Odpowiedz
@WuERA: tak, na pewno można uruchomić navi w trakcie aktywności, to już wiem, tak samo jak to, że z tej navi wgranej czy z komoot czy z connecta (który ssie bo używa tylko map google w apce) można wyświetlić ETA, ETE i podejście w metrach (całkowite dla trasy, już zrobione i pozostałe) do mety, ale nikt na żadnym forum czy stronie z recką (ani w pomocy garmina) nie potrafi odpowiedzieć
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior skoro mozna wystartować w trakcie to super.jak wejdziesz na trasę w jej połowie moim zdaniem przeliczy poprawnie, o ile trasa nie jest zrobiona po pętlach.
  • Odpowiedz
jak wejdziesz na trasę w jej połowie moim zdaniem przeliczy poprawnie


@WuERA: moim zdaniem też, ale jeden koleś mi pisał, że zrobił sobie trasę, zaczął aktywność wcześniej i na siłę go prowadziło do punktu startu... wiem że to trochę co innego niż już bycie na trasie, ale chcę mieć pewność, bo jeśli to tak nie działa to zegarek traci dla mnie połowę użyteczności, często planuję wielogodzinne trasy poza szlakami i
  • Odpowiedz
@kabzior: Powinno być tak, że nawet jak w trakcie trwania aktywności uruchomisz nawigację po kursie, to zegarek się zorientuje w którym miejscu jesteś i powie ile jest do końca z tego miejsca. Mam Fenixa 5 i z tego co pamiętam tak to u mnie działa, chociaż praktycznie zawsze odpalam nawigację od samego początku aktywności. Raczej największym obciążeniem dla baterii jest łapanie GPS i zapis pozycji, a nawigacja już niewiele zmienia.
  • Odpowiedz