Wpis z mikrobloga

Mirki, mam złe wiadomości. Tzn dla mnie złe. Mieliśmy wczoraj wywrotkę (za moją sprawą!) kajakiem, ucierpiała mi żona, ma siniaka przy kolanie, większego od kolana a dodatkowo woda zalała nam elektronikę.

Telefon niby działa, ale do głównego aparatu weszła woda, więc teraz zdjęcia mogę robić albo panoramiczne, albo powiększone, główny obiektyw "zaparowany" i zdjęcia zamglone a do tego okrutnie porysował się wyświetlacz. Do bani totalnie.

Kluczyk do samochodu resztką sił otworzył zamek, odpalił, ale zamknąć pod domem już nie chciał. Na szczęście mam zapasowy i to ze świeżymi bateriami. Niedziela była super przyjemna, gdyby nie straty "na żonie" i materialne, byłoby w ogóle super :/

O co chodzi - czy wiecie może, czy da się z takiego obiektywu odparować wodę, czy jakoś ją usunąć?

Bo kluczyk, mam nadzieję wyschnie i po wymianie baterii będzie działał, jak nie, jest zapasowy. Ale brak możliwości robienia normalnych zdjęć mnie dobija :/

#kichiochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #smartfon
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GrubasFit: nawet jak rozbierzesz to będzie ciężko wyczyścić, plus glony i inne żyjątka z wody osadzają się wszędzie i robią zwarcia w elektronice. Trzeba byłoby rozebrać i przemyć wszystko izopropanolem, a masz dostęp do myjki ultradźwiękowej to to jest najlepsze wyjście.
@jadalny_kasztan: ciężko u mnie na wsi znaleźć zaufane miejsce. Dlatego pytam, żeby potem posłuchać, co powiedzą w serwisie i sobie porównać.

@a231: tzn. on jest niby wodoszczelny, i w teorii wszystko działa. Tylko w tym cholernym głównym obiektywie jest "zaparowane", pozostałe trzy obiektywy działają dobrze, więc zakładam, że dużo tam nie naleciało, być może tylko do tego jednego jakaś odrobina. Myjka ultradźwiękowa - to też słyszałem, kwestia tylko, czy da
@GrubasFit: Ja niedawno uratowałem utopiony telefon zostawiając go na 24h w bawełnianej koszulce nasączonej w spirytusie 96%. Czysty spirytus ma właściwości higroskopijne i wyciąga wodę. Trzeba to zrobić jak najszybciej po zalaniu żeby uszkodzenia były jak najmniejsze. Mój telefon 4 miesiąc śmiga bez problemu po kąpieli więc może ta metoda ci pomoże.

Tylko nie susz suszarką ani nie próbuj przemuchiwać bo możesz tylko pogorszyć sytuację.
No, sam tego nie będę robił :) Za grube paluchy, za mało precyzji. Na razie zapytałem na spotted swojej miejscowości, może ktoś coś podrzuci bo w sumie telefon fajny, wolałbym aby ten obiektyw jednak dobrze działał.
Dzięki!