Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie w sprawie wymiany waluty przez osobę fizyczną, dla przykładu mam np 10000 pln i wymienię to w kantorze internetowym np na dolary po korzystnym niskim kursie i załóżmy ze za np pół roku wymienię to spowrotem na pln po kursie wyższym i tym samym bede np 500 pln na plusie, jak to sie potem rozlicza, albo gdzie zglasza zeby nie mieć potem problemów? Oprocentowanie obecnie w bankach wynosi 0,01% i jeszcze wszystko drozeje wiec jesli powyzszy sposob nie przejdzie to chyba bym trzymała kase w obcej walucie, help ;p

#kiciochpyta #waluty #kantoralior #kantor #oszczedzanie
  • 20
@richard73p: no jednorazowo sie raczej nie interesuja, wiec mozliwe ze tez oleje albo wymienie w stacjonarnym, kwota by byla 25k pln więc jesli kurs by spoko poszedl w gore to bylabym okolo 2500 na plusie, ale to bede musiala troche poczekac
@richard73p: no odkad w banku oprocentowanie spadlo na 0,01% dajac z kwoty 40k szalone 2 zl zysku mscznie i wizja inflacji ze moje 40k bedzie zaraz warte 20k to pomyslalam czy by po prostu nie trzymać kasu w dolarach, a jeśli cos extra by wpadlo byloby milo