Wpis z mikrobloga

Nie macie wrażenia, że centrum życia politycznego w Polsce jest przesunięte bardzo w prawo? Skrytykujesz Bosaka czy Konfederacje albo powiesz że popierasz związki partnerskie osób #lgbt to od razu jesteś wyzywany od #bekazlewactwa czy #neuropa albo co gorsza komunistów.

Przecież nawet w UK konserwatyści zalegalizowali związki partnerskie, a u nas taki Trzaskowski jest przedstawiany jako lewak, mimo że wg standardów na Zachodzie to centrysta.

Zrozumcie drodzy konserwatyści, że światopogląd nie jest ziobro-jedynkowy. Nie wszystko co na lewo od PiS czy Konfederacji to lewica.

#polityka #bekazprawakow #bekazpisu
  • 19
@DoloremIpsum: Nawet dawne prawe skrzydło PO było już #!$%@?, (Gowin itp.), a co dopiero jakieś pisy czy konfy, kiedyś myślałem, że polityczne wahadło zacznie w końcu iść w drugą stronę, ale nic takiego nie następuję czy sięgnęliśmy już dna żeby się odbić?
Zrozumcie drodzy konserwatyści, że światopogląd nie jest ziobro-jedynkowy. Nie wszystko co na lewo od PiS czy Konfederacji to lewica.


@DoloremIpsum: co? Mieszasz typowy gospodarczy podział lewo prawo ze sporem konserwatyzmu i progresywizmu. Istnieją konserwatywni lewicowcy jak i progresywni prawicowcy, nie mam nic przeciwko związkom partnerskim, głosuję na konfę bo postulaty którę dotkną 100% społeczeństwa są dla mnie ważniejsze niż prawa gejów i lesbijek.

A no i PiS to lewica.
@DoloremIpsum: a to się zgadzam jak najbardziej, nie podoba mi się bardzo utożsamiania prawicy z homofobią i katolicyzmem tak samo jak postrzeganie lewicy jedynie jako dobrego wujka który lubi mniejszości. Obie te rzeczy nie muszą być prawdą no ale co zrobisz, trzeba powtarzać do skutku ¯\_(ツ)_/¯ Wnioskowałem z Twojego pierwszego zdania gdzie stwierdzasz że nasz dyskurs jest przesunięty w prawo. Nasz dyskurs jest przesunięty w stronę konserwatywną względem zachodu
@DoloremIpsum: Ja uważam, że polskie społeczeństwo jest nadmiernie spolaryzowane i mamy betonową lewicę i betonową prawicę, a jakakolwiek krytyka bądź poddanie w wątpliwość części poglądów jednej ze stron kończy się stygmatyzowaniem i przypisaniem do strony drugiej. I tyle było z tych "wyśrodkowanych".
Nie macie wrażenia, że centrum życia politycznego w Polsce jest przesunięte bardzo w prawo?


@DoloremIpsum: Ja mam wrażenie że ono jest przesunięte mocno w lewo. Wystarczy że nie popieram 500+ i 13-emerytur przed wyborami i już jestem marginesem polskiej sceny politycznej.
Nawet Bosak popiera 13-emeryturę.
Ciężko być prawicowcem w Polsce.