Wpis z mikrobloga

#inventor #cad #pytaniedoeksperta
Czy ktoś z mirków wie czy w inventorze da się zrobić zawinięcie szkicu w module blachowym? Dokładniej chodzi mi o to, że po zrobieniu rozwinięcia (unfold) narysowałem punkty (górny screen) i chciałbym aby po zawinięciu blachy (refold) pojawiły się na zagiętych częściach, a nie w przestrzeni (screen na dole). Chciałem to wykorzystać do zrobienia potem otworów przez szyk na podstawie szkicu, następnie w zespole na podstawie tego samego szkicu wstawić elementy mocujące.
Jeśli najpierw zrobię otwory, a potem zawinę (refold) to w złożeniu dodanie szyku na podstawie szkicu dodaje elementy w przestrzeni (jak na dolnym screenie) a nie na zawiniętych fragmentach bo sam szkic się nie zawija.
Szukałem, ale nie znalazłem takiej informacji lub coś źle robię.
Pobierz bn1776 - #inventor #cad #pytaniedoeksperta
Czy ktoś z mirków wie czy w inventorze da...
źródło: comment_15969280680xG0zRV8suLw7tyH5mdHK1.jpg
  • 7
@bn1776: Ale na dolnym screenie nie widzę otworów. Jak zrobisz otwory przed zawinięciem to po zawinięciu blachy one również zostaną zawinięte razem z blachą. Takie rozwiązanie Ci nie odpowiada?

Jeśli chcesz by narysowane punkty w szkicu 2D zostały zrzutowane na zawiniętą powierzchnię blachy bez ich przesuwania uwzględniającego gięcie to zrób szkic 3D i użyj opcji rzutuj na powierzchnię
@Tooroo otwory owszem się zawiną, jako geometria, mi zależało na tym aby punkty szkicu się również zawinęły, bo na podstawie tych punktów w złożeniu można wtedy dodać szyk oparty na szkicu. I w tym momencie pojawia się problem, bo np śruby będą się dodawać tak jak szkic czyli w płaskiej powierzchni (przed zawinięciem), a nie na zawiniętych częściach.

Spróbuję jeszcze tej opcji ze szkicem 3d, ale później, jak będę miał więcej czasu
@bn1776 ok, już rozumiem.

Zrób otwory i zawin blachę. W złożeniu zrób szkic 3D i dołącz na nim geometrię otworów. Będziesz miał punkty w przestrzeni 3D będące środkami otworów.

Albo opcja bez szkicu 3D - wstawiasz śruby wiązaniem do otworów, a nie do punktów szkicu
@bn1776 przy wstawianiu śrub do otworów z ucyciem Content Center jest opcja by wykrył wszystkie takie same otwory. Nie wiem tylko czy muszą leżeć na jednej płaszczyźnie
@Tooroo: ostatecznie wstawiałem ręcznie, co do wykrywania wielu otworów to znam to, automatycznie wykrywa takie same otwory kiedy sa na jednej powierzchni, ale kiedy np. wstawiałem tak podkładki, to na tych podkładkach nakrętki już trzeba pojedynczo bo nie wykrywa tego jako identycznych otworów. Może jakaś opcja z iMates by tu pomogła ale to się będę kiedy indziej zastanawiał
dzięki za pomoc