Wpis z mikrobloga

#kolarstwo #tdp #tourdepologne

Ja tylko chciałem napisać, że o ile Remco był w gronie faworytów TdP i wygrał już w tym i w zeszłym roku co nie co, i pomimo tego (choć nie wszyscy w to wierzą) że już teraz w wieku 20 lat należy do ścisłego topu prosów, to jego dzisiejsze zwycięstwo było czymś totalnie z innej epoki.

Już od zeszłego sezonu wierzyłem w to, że kiedyś powiem - wow dawno nie widziałem takiego gościa w peletonie. To aż nierealne że tak szybko to mówię.

Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby w drugim roku ścigania zawodowego pojechać 50km solo w dość mocnej stawce i nawkładać w dupy 2 minuty faworytom, ale jak ktoś tęsknił za romantyzmem i akcjami kamikadze na wyścigach, to w roku 2000 urodziło się Merksiątko. Zobaczymy co dalej.
  • 9
@matka19002: najlepsze że słuchałem jak Sobczyński jeszcze przed atakiem dziś mówi że wczoraj to lekcja pokory dla Remco, bo się zagapił przy ataku Carapaza - myślę sobie: taaaa zagapił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Generalnie to wprowadza mnie w osłupienie to że on jeździ wśród prosów i robi takie same rzeczy jak 2 lata temu wśród juniorów, z których może 5% będzie prosami. Niepojęte.
@cult_of_luna: Z innej beczki. Może to moje naiwne myślenie, ale chyba faktycznie ogarnęli kwestię dopingu w kolarstwie.

Od kilku lat widać tendencję, że coraz więcej młodych zawodników przebojem, nawet z totalnie innych dyscyplin sportu, wpada w kolarstwo i zaczyna kręcić znakomite wyniki. Ludzki organizm jest ponoć w szczycie formy w wieku 20-25 lat i to w końcu widać po wynikach w World Tourze. To już nie lata dwutysięczne, gdzie podium okupowali
@Dawidk01: wina nie wina, nie jeden taki próbował się urwać 50km do mety, mało dojeżdżało - w WT mam na myśli. Taka pogoń jak dziś, jakkolwiek była kulawa w 95% przypadków wystarczała.

Napisałem:

Zobaczymy co dalej.


nie tylko z jego formą/karierą, ale też ze zrozumieniem peletonu (= dyrektorów) że gówniaka na 10s nie można pozwolić odpuścić bo dojedzie jak będzie w formie
Może to moje naiwne myślenie, ale chyba faktycznie ogarnęli kwestię dopingu w kolarstwie.


@ecconomicus: hmmm, ogarnęli NA TYLE NA ILE MOGLI/chcieli, odkąd wyścigi stały się ciut bardziej szalone niż w latach 00 gdzie był beton totalny. IMO koło 6-9 lat w tył. Nie mam zdania co do Remco. W pewnym sensie, QuickStep nie dominuje totalnie, więc nie wygląda żeby odkryli świętego graala i korzystali z tego systemowo. Wierzę w czysty talent