Wpis z mikrobloga

głupie pytanie ale jak wyeksportować projekt co sobie zrobiłam apkę z bazą lokalnie?
XD muszę komuś wysłać i ma komuś działać jak u mnie

apka to chatki z błota tj. front gada z serwerem przez js/php

czyżby muszę zrobić te słynny sql dump?

#php #it #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PaulStanley: Jeśli chodzi o SQLa, to zawsze powinno być "coś", co pozwala odtworzyć stan "zerowy" bazy. Jak się używa jakichś frameworków/bibliotek, to są od tego migracje, czy tworzenie schematu na podstawie mapowania encji.

Skoro Ty piszesz w czystym PHPie, to najprostszym rozwiązaniem będzie plik SQL tworzący schemat bazy + ewentualnie jakieś podstawowe dane "startowe" jeśli potrzeba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PaulStanley: 2020,robić projekt bez dockera.

Bazy też nigdy nie otworzyłaś, żeby coś sprawdzić? Większość klientów mysql itd oferuje export, albo najprościej z konsoli jak masz mysql to tam jest też mysqldump

Jak komuś ma działać tak jak tobie, to gdzie wyżej wspomniany docker? Wystarczy że zrobi sobie mysql 8 zamiast 5.7 i już może się wyłożyć, dużo rzeczy też się zmienia pomiędzy systemami
  • Odpowiedz
@LaylaTichy: typie jakbym miała wolna rękę to bym kuwa robiła jak w 2020 a nie 2002, nie moja wina ze mam beton akademicki i kaze mi kleić z patyków i gowna XD

Zrobię ten dump i niech se załadują, jak tacy mądrzy są żeby dawać takie wymagania to niech się liczą ze z-------i rozwiązaniami

@JanuszSraczek: obczaje, dzięki wszystkim za odpowiedzi
  • Odpowiedz
@JanuszSraczek: nie mowie ze jest to głupi język, w pracy korzystam z CMS gdzie na luzie się człowiek porusza w tym. No i CMS akceptuje skrótowce i w ogóle ma własny syntax, gdzie nie muszę jobać wszysykiego ręcznie.

No ale dla tych kasztanów z uczelni tego nie mogę użyć bo jakbym mogła to bym im dała link do projektu z pracy i tyle. Już raz na uczelni awantura o to
  • Odpowiedz
@PaulStanley: no to ladnie klepiesz jak ani razu sie do bazy nie laczylas jakimkolwiek klientem bo od razu bys wiedziala ze masz opcje eksportu, nawet z konsoli xD no i t tych cmsach w ktorych klepiesz backup bazy danych w czym niby robisz? tez przeciez dumpem do sql
  • Odpowiedz