Wpis z mikrobloga

REVOLUT - Przypominam o zmianach, które zostaną wprowadzone 12 sierpnia głównie w planie standard. Jeśli na dniach wybieracie się na lepsze wakacje i chcecie więcej niż 5 000zł wymienić, to lepiej to zrobić już teraz.
Lista najważniejszych zmian:
- Dotychczasowy limit przelewów oraz wymian walut zostanie zredukowany z kwoty 20 000 złotych miesięcznie (czyli dla większości osób praktycznie nieosiągalny) do 5000 złotych miesięcznie.

- Za wymianę środków powyżej tego limitu naliczona będzie 0,5% opłata, a dodatkowo wprowadzane są droższe przewalutowania w weekend – tu będzie to 1% (obecnie 0.5%) od całej wymienianej kwoty. W niektórych walutach marże sięgające nawet 2% się nie zmieniają. Dla metali szlachetnych 2,25% oraz aż 2,5% dla kryptowalut.

- Zostanie wprowadzona opłata w wysokości 2,50 zł za przelew w innej walucie niż PLN LUB EUR do odbiorców z poza Revoluta (pierwszy przelew w miesiącu dalej pozostaje darmowy).
- Za przelewy do innych krajów w walucie innej niż PLN oraz EUR zostanie wprowadzona opłata w wysokości 15 zł dla waluty USD. Dla innych walut opłata wyniesie 25 zł.

Więcej podstawowych informacji o Revolucie wraz z już zaktualizowanym cennikiem przesyłam w moim nowym artykule:
Karta Revolut. Czy się opłaca?

#revolut #wakacje #podroze #turystyka #finanse
  • 5
  • Odpowiedz
@artur-trzcionkowski: to twoja strona?

Z pewnością szybko się to zmieni – Wielka Brytania 31 grudnia przestanie mieć wiążące z UE porozumienia, więc do dalszej działalności Revolut będzie musiał stać się bankiem.


wcale nie, przeniesie uzytkownikow do instytucji e-money na Litwie (czyli takiej samej jak w UK), nie do banku.
  • Odpowiedz
@rtg_: https://www.cashless.pl/7673-Revolut-bank-Litwa-kiedy-w-Polsce czyli to co w internetach jest podawane to nie jest prawda? Jeśli tak to bardzo proszę o pomoc w sprostowaniu mojego artykułu. PS Tak to moja strona, która dopiero raczkuje.

Jak informują litewskie media oraz serwis Finextra, Revolut uruchomił na Litwie własny bank. Z jego usług może skorzystać około 300 tys. klientów fintechu w tym kraju. Zmiana kont z dotychczasowych na bankowe jest dobrowolna i można ją przeprowadzić
  • Odpowiedz