Wpis z mikrobloga

Ten wykres się nigdy nie wypłaszczy, bo to są wszystkie przypadki.


@gorfobrut: czyli jak przestanie przybywac nowych to wykres nie bedzie plaski - caly czas na poziomie np 50k przypadkow tylko pomimo tego ze przestanie przybybywac nowych to on bedzie "krzywy" nie plaski?
Cos mi tu nie pasuje
  • Odpowiedz
Ten wykres się nigdy nie wypłaszczy

wiesz że ten wykres nigdy sie nie wypłaszczy


@gorfobrut: @oreoo: i znowu... Czy jest jakaś definicja matematyczna wypłaszczenia krzywej do której się odwołujecie? Czy wypłaszczanie nie oznacza, że pochodna funkcji zbliża się do 0? Wobec tego również i ten wykres może się "wypłaszczyć".
  • Odpowiedz
@ropucha_paskowka: jak by dzienny przyrost nowych przypadków był bliski 0 to imo oznaczałoby to koniec pandemii. O wypłaszczeniu jest mowa gdy dzienny przyrost jest na stałym akceptowalnym poziomie. Ale to tylko moja opinia.
  • Odpowiedz
@Antidotum119: ale skoro nowe przypadki na twoim wykresie są około 0 lub jakieś małe przyrosty to to jest koniec pandemi, a nie wypłaszczenie krzywej. O to mi chodziło, że na tym wykresie nie będzie widać wypłaszczenia.
  • Odpowiedz
@gorfobrut: gdyby było coraz mniej nowych zakażeń dziennie, to wykres nowych zakażeń dziennie również byłby krzywą, tylko że w drugą stronę wobec czego do żadnego wypłaszczenia by nie doszło. Pochodna się zmniejsza wobec czego krzywizna jest mniejsza.
  • Odpowiedz