Wpis z mikrobloga

Za plecami rondo 6pasmowe. Z ronda idzie 6pasmowa droga jak na załączonym obrazku. Zjeżdżając z ronda samochody zajmują wszystkie 3 pasy, a potem się starają wcinać na inny pas jak na załączonym obrazku. Nie widać tego na screenie, ale droga o której mowa ciągnie się tak z 2km do kolejnego ronda. Co zmienić żeby samochody wykorzystywały wszystkie pasy cały czas, a nie tylko na zjeździe z ronda?
#citiesskylines
Pobierz
źródło: comment_1596642874OWwj6l9uynUP5cz5qNMcbL.jpg
  • 17
@magucio: Ustawiłeś na rondzie, że mogą zmieniać pasy przy wjeździe?

1. W TM ikona znaki pierwszeństwa - CTRL + Shift +click i kursor na rondo - powinno zaznaczyć całe rondo i automatycznie ustawić znaki pierwszeństwa.
2. W TM ikona skrzyżowania (po prawej od znaki pierwszeństwa) i klikasz na wjazdy/wyjazdy z ronda (na nody, z których wychodzą drogi). Ustawiasz tak, żeby auta wjeżdżające na rondo mogły zając dowolny pas wjeżdżając i zjeżdżając
Tak na szybko co zmieniłem.

TM ustawiłem wszystkie ronda (znaki ustąp pierwszeństwa + wjazd/zjazdy z ronda)
Ustawiłem główne drogi jako te z pierwszeństwem (znaki)
Dodałem drogi 2 pasmowe w centrum i kilka przejść dla pieszych nad skrzyżowaniami.
Wyczyściłem okolice stadionu z zabudowań mieszkalnych (mieszkańcy skarżyli się na hałas)
Zmieniłem zjazd z autostrady na bardziej płynny i oznaczyłem pasy zjazdowe dla każdego zjazdu.
Dodałem drugi zjazd z autostrady i poprowadziłem do dużego ronda,