Wpis z mikrobloga

Hej Mirki z #remontujzwykopem

Chcę wybrać nowe grzejniki, ale kompletnie nie mam pojęcia czym się przy takim wyborze powinienem kierować.

Będę wymieniał grzejniki żeliwne, ze SM mam info takie, że grzejniki muszą posiadać atest do stosowania w budownictwie wielorodzinnym i max ciśnienie robocze 1600 kPa i że żeberka mam sobie przeliczyć na 125w za każde.

Zdjęcie największego kaloryfera na świecie dla atencji.

#kiciochpyta
MG78 - Hej Mirki z #remontujzwykopem

Chcę wybrać nowe grzejniki, ale kompletnie ni...

źródło: comment_1596639171HiEH3XXuiS0pGg9ywuNgcM.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@MG78: Są kalkulatory mocy grzejnika na podstawie metrażu i rodzaju budownictwa. Do tego masz obecnie duży wybór grzejników ozdobnych które ciekawie wyglądają na ścianie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: sprawdź rozstaw rurek w starym kaloryferze pewnie będzie to 50 cm na to musisz zwrócić uwagę przy kupnie nowego. Teraz są głównie grzejniki stalowe i aluminiowe, różnią się wagą i wyglądem. Do tego w aluminiowych żeberkowych możesz dodawać żeberka zwiększając jego moc, a w stalowym kupujesz o konkretnym rozmiarze i mocy i już nie zmienisz bez zmiany grzejnika. Co do szybkości nagrzewania się i stygnięcia jest podobnie. Aluminiowego lepiej nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MG78: a i te 125W to jest przy temperaturze wody w grzejniku 90/70 (temp ma wejściu/temp na wyjściu) a teraz grzejniki mają głównie moc podaną przy 75/65 i niższych. Wystarczy moc dla 75/65 pomnożyć przez 1.25 i wychodzi ci jaka moc by miał przy temperaturze 90/70
  • Odpowiedz
@MG78: w bloku masz pewnie rozstaw rurek 50 cm, to polecam stalowe panelowe Purmo. Przelicz jaką potrzebujesz moc i dobierz wtedy liczbę paneli tak, żeby pasował ci do wnęki pod oknem.
  • Odpowiedz