Wpis z mikrobloga

@yorrick: mam/miałem podobnie odczucie, ale to co on postulował, dla ponad połowy i jednej i drugiej strony barykady było niezrozumiałe. Co to podatek dochodowy, przecież ja go w sklepie nie płacę? Co to składki na zus? przecież ja ich nie płace, itp
mam/miałem podobnie odczucie, ale to co on postulował, dla ponad połowy i jednej i drugiej strony barykady było niezrozumiałe.


@czarny_matt94: Wielu liberałów popełnia ten błąd - są przekonani że ich poglądy będą sprzedawać się same, bo kto by nie chciał niższych podatków, a potem zderzają się ze ścianą bo lud nie ma pojęcia o czym oni #!$%@?ą.

Dlatego też w dzisiejszej polityce zaczyna się od budowania kapitału marketingowego, nie merytorycznego. Gwiazdowskiemu
@mnik1: tylko czy Gwiazdowski mógłby być twarzą tego projektu? Wydaje mi się, że turgoporobaganda, bardziej od strony kucy, zaraz zarzucałaby, że przecież był w zusie i #!$%@? zdziałał. Co do reszty wypowiedzi pełna zgoda. Dla mnie jakby taki Hołownia postanowił coś zamieszać, tylko na scenie parlamentarnej, to Szymon jako twarz światopoglądowa a Gwiazdowski jako gospodarcza to idealne połączenie.
@czarny_matt94: Myślę, że tak - ale najpierw trzeba by było go nauczyć jak być "twarzą" partii politycznej. Hołownia miał tutaj z górki, przez swoje medialne doświadczenie, u Gwiazdowskiego trzeba by było zacząć praktycznie od zera - kompleksowe przeszkolenie, jak polityk się ubiera, jak chodzi, jak gestykuluje, jak przemawia, jak reaguje na krytykę, jak się do niej odnosi...

...i tak dalej, i temu podobne.

Stąd też koncept podpięcia go pod kogoś innego
Wielu liberałów popełnia ten błąd - są przekonani że ich poglądy będą sprzedawać się same, bo kto by nie chciał niższych podatków, a potem zderzają się ze ścianą bo lud nie ma pojęcia o czym oni #!$%@?ą.


@mnik1: Lewica może obiecywać że da złote góry 13 emerytury, i 600+, ale jeśli Gwiazdowski promuje ideę że bogactwo bierze się z pracy, a nie z socjalu, to nie się przebije.
Ma do wyboru
@void1984: imo po prostu musi umieć przebić się ze swoimi poglądami i potrafić je sprzedać. Konfederacja zdaje się zyskała sporo wyborców dzięki hasłu "niskie podatki". Jest to głównie puste hasło, bo próżno szukać szczegółów jak je chcą wprowadzić, ale sprzedać je potrafili.
Dla mnie jakby taki Hołownia postanowił coś zamieszać, tylko na scenie parlamentarnej, to Szymon jako twarz światopoglądowa a Gwiazdowski jako gospodarcza to idealne połączenie.


@czarny_matt94: Hołownia jest zaprzeczeniem gospodarczym Gwiazdowskiego. To lewak przeciwny np. prywatnej służbie zdrowia jako zaburzeniu sprawiedliwości w dostępie do lekarzy. Każdy według niego powinien czekać w takiej samej "kolejce". Do tego mieszkania powinno budować państwo, a podatki być jeszcze wyższe żeby m.in. na to wystarczyło. O czym
@Replica: Nie ma w Polsce ukształowenej przez komunizm wystarczająco dużo ludzi, do których Gwiazdowski by trafił i przebił się przez próg wyborczy.
Konfederacja zyskała poprzez połączenie. Sam Korwin był zawsze poniżej polskiego progu wejścia do sejmu, a dostał się poprzez sięgnięcie po głosy narodowców, wielbicieli Godek, antyszczepionkowców, anty-5G itp. Wcześniej Korwin wprost mówił że narodowcy to ludzie z gwoździeµ w mózgu, jednak to ich środowisko dało poparcie.
Gwiazdowski stoi przed tym
widziałbym Gwiazdowskiego w Konfederacji

To lewak przeciwny np. prywatnej służbie zdrowia jako zaburzeniu sprawiedliwości w dostępie do lekarzy.


@wojtas_mks: To podobnie jak bosak, dlaczego Pan Gwiazdowski miałby być w takiej partii? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojtas_mks: tej samej konfederacji, której wyborcy nazywali go zdrajca prawicy bo śmiał wystartować z własną inicjatywa zamiast ramię w ramię z narodowcami? Coś tego nie widzę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@void1984: może to kwestia mojej bańki informacyjnej, ale trafiłam na naprawdę sporo osób, które co prawda się z Konfą nie zgadzają, ale "niskie podatki", więc i tak na nich głosowali.
@Replica: Ja też znam takich. W moim przypadku to ludzie, którzy w poprzednich wyborach do sejmu głosowali na Korwin-a i dostali protokołem 4.7%, a narodowcy pozwolili przeskoczyć te magiczne 5%, dając te 2.1% więcej.