Wpis z mikrobloga

@Nild masz jakieś doświadczenie czy zaczynasz? Wszystkie ubuntowate i manjaro polecam jako pierwsze distro, na pewno nie pakuj się od razu w archa i podobne, bo się tylko zniechęcisz
@qarmin: Zacząłem pobierać kubuntu, ale wezmę chyba jednak to ubuntu. Pamietam, ze już chyba długo jest na rynku i kilku moich znajomych tego używało. @Defined:
@winsxspl: nigdy nie używałem, ale oddałem teraz mojego maka do naprawy i wziąłem starego laptopa z szafy z jakimś starym windowsem i od razu po przeinstalowaniu systemu nasciagalem jakiś wirusów i musiałbym znowu przeinstalować system, a mam już i tak go dość..
@MikelThief:
@Nild: popos jest na podstawie ubuntu no i nie #!$%@? takiej maniany jak było ostatnio z ubuntu 20.xx
wiec jak masz jakis problem to wpisujesz ubuntu w google.
Co do fedory jak nie lubisz apt a wolisz dnf (nowy yum) i wolisz rpm zamiast deb
@Nild: Jeżeli zaraz po przeinstalowaniu windowsa naściągałeś wirusów, to albo jesteś w sędziwym wieku i klikasz w każdą reklamę typu "gorące mamuśki na Ciebie czekają", albo jesteś... niezbyt rozgarnięty, albo oba naraz. I w żadnym z tych przypadków, przesiadka na linuxa Ci nie pomoże :)

I zgadza się, nie każdy jest techniczny, ale co trzeba dziś robić (albo po pobierać) aby na kompie mieć jakieś wirusy działające w tle ?