Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirk z tagu #sap. Mam parę pytań odnośnie dalszej drogi życiowej. Trzeci rok zaocznie 3AiR w podrzędnej uczelni. W pracy udało mi się dołączyć do całkiem sporego projektu migracji #erp z eone do SAP. Nigdy wcześniej w tym nie pracowałem i uczę się w sumie na bieżaco od kolegów z pracy. Widzę jednak duże możliwośći związane z tym stanowiskiem dlatego chciałbym wybiec trochę przed szereg i odbyć jakieś szkolenie z konfiguracji czy może wdrążania. Jak pokierować swoją drogą żeby za jakiś czas być w tym lepszy? W firmie używany jest SAP MII. Zewnętrzna firma zajmuje się stroną programową my tylko mówimy co jak robimy i jak chcemy żeby to wygladało. Po naszej stronie też są testy wdrązeniowe. Na razie jednak najwięcej czasu poświecam szkoleniu pracowniķów z obslugi frontendu na produkcji. Mam dostęp do serwera deweloperskiego i produkcyjnego. Tam sobie trochę grzebie.
Czy szkolenia są coś warte? Gdzie najlepiej takie odbyć. Ile muszę za taką przyjemność liczyć? Z tego co wyczytałem najbardziej wartościowe są w jezyku niemieckim i to by mi odpowiadało.
  • 5
  • Odpowiedz
@Akira: wdrażanie i konfiguracja to trochę high level w SAP. Najłatwiej zacząć jako junior w jakimś konkretnym module. Są szkolenia online na stronie SAP bo nie robią teraz szkoleń fizycznych nigdzie. Za około 4k masz 20h kurs a za 12k możesz wykupić sobie dostęp do SAP Learning Hub na rok i mieć wszystkie kursy online w cenie. Na początek to super rozwiązanie jak masz ludzi którym możesz zadać pytania.
Na przykład
  • Odpowiedz
Szkolenia szkoleniami ale często są rozwiązania niestandardowe i wtedy zaczyna się współpraca z abaperami itd ja polecam po prostu samemu siedzieć i dłubać + wujek Google i sap knowledge base.
  • Odpowiedz