Wpis z mikrobloga

#polska
#koronawirus
#lidl

Jak w tym kraju ma być dobrze? Stoję w kolejce do kasy w Lidlu, za mną ładuje się jakiś typo bez maseczki.
Kulturalnie pytam - gdzie Pan ma maseczkę.
Facet od razu #!$%@? na mordzie i wjeżdża angry mode, zwyzywał mnie od społecznika.
Kasjer na moją uwagę, że "Pan nie wie, że trzeba mieć zakryte usta i nos" nie zareagował.

#!$%@? mać.

Potem się dziwić, że rekord zakażeń. Przyzwolenie pracowników dyskontów na chodzenie po sklepie bez maseczki jest przerażające.
  • 62
  • Odpowiedz
@MolestaEwnement: Przecież maseczki można zgodnie z prawem nie zakładać, jeśli komuś stan zdrowia nie pozwala. Nie sądzę abyś był władny, aby oceniać kto może, a kto nie zakrywać twarz i usta. Ba, nawet jeśli wezwiesz policję, to policji musi wystarczyć samo ustne oświadczenie, że maski nosić nie możesz.
  • Odpowiedz
Chyba, że jest jakiś akt prawny zgodnie z którym maseczkę nosić trzeba.


@wam116: ROZPORZĄDZENIE
RADY MINISTRÓW
z dnia 2 maja 2020 r.
w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

§ 18. 1. Do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki,
przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997
  • Odpowiedz
3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim, lub osoby mającej trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;


@asd23434asd no tak średnio xD pomijając fakt, że to rozporządzenie....
  • Odpowiedz
@szczur_wodny: "wtrącam do ich życia"? XD

Mordo ja nie chcę się zarazić, w głębokim poważaniu mam życie innych. Niech sobie bez maseczek nawet siadają na twarzy, nie obchodzi mnie to. Ale niech gościu nie ładuje się na mnie przy taśmie w lidlu bez maseczki, bo może mnie zarazić. O to chodzi ;)
  • Odpowiedz
@MolestaEwnement wszędzie trąbią o noszeniu. Wszedzie w sklepach sa plakaty. Nic nie da jak biedna kasierka jeszcze bedzie każdemu o tym przypominac narażając się na wyzwiska. Jesli tobie to przeszkadza to mozesz mu mowic ale nie oczekuj tego od kogos innego bo TO NIE JEST JEGO OBOWIĄZEK.
  • Odpowiedz
@wam116: ale pisałeś że to zalecenie, co nie jest prawdą, to obowiązek, a przepis wygląda jak wygląda ale na dniach będą go zmieniac tak że każdy będzie obowiązek a sklep będzie mógł odmówić sprzedaży
  • Odpowiedz
@MolestaEwnement: trzeba mu było powiedzieć ze jak jest tak biedny i go nie stać na maseczki to żeby się stał samowystarczalny i #!$%@? ze sklepu. Jadąc ostatnio do rodziny przez kawałek polski zatrzymałem się w małym sklepie. Kasjerka #!$%@? ze ona kaszlala jak #!$%@? to jakiś dziad z nią bajere ciśnie i kaszlnal na mnie. Mniejsza co było dalej.
  • Odpowiedz