Wpis z mikrobloga

Wybieram się z różową do Zakopanego na 4 dni z myślą żeby aktywnie spędzić ten czas (3 dni góry plus ostatni dzień termy) ale o ile do tej pory byłem w Zakopcu to zawsze z jakimiś wycieczkami i niezbyt znam szlaki, gdzie zostawić auto itp.
Dlatego też mam do Was 2 pytania
1) Jakie polecilibyscie szlaki z ładnymi widokami na 3 dni? Jeśli chodzi o nas to kondycja dobra, dużo chęci ale brak butów trekkingowych (solidne buty sportowe na wysokiej podeszwie)
Sam chciałbym zobaczyć Morskie Oko plus Czarny Staw (kuszą mnie Rysy ale nie wiem czy jest co się tam porywac).
Oprócz tego moglibyście coś polecić?
2) Które termy byście polecili? Gdzie jest lepiej/fajniej. W żadnych nie byłem więc liczę na Wasze opinie
#zakopane #tatry #gory
  • 24
@Kuzniar_Cebularz: aktualnie tłoki są wszędzie. Na Giewont czy Rysy się nie porywaj, bo są kolejki do wejścia, żadna przyjemność, a i o bezpieczeństwo trudniej. Celuj w Tatry Zachodnie, zróbcie sobie Wołowiec-Grześ-Rakoń, Czerwone Wierchy w jakimś tam kawałku, poczołgajcie się w jaskiniach w Dolinie Kościeliskiej. MOKO + Czarny Staw też spoko, ale mega tłumy, więc to twoja decyzja czy chcecie iść w takich warunkach, poza tym tam samochodem nie dojedziesz, miejsca parkingowe
@Kuzniar_Cebularz:
- idźcie sobie nad moko przez Dolinę Pięciu Stawów, widoczki super ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- kolejny dzień z Kuźnic zacznijcie z Hali Gąsienicowej i potem wg tego jakie macie chęci - Kościelec, lub Kasprowy (koniecznie zahaczyć o Czarny Staw Gąsienicowy)
- czerwone wierchy

pamiętaj o zakupieniu biletów na parking na Palenicy Białczańskiej, wcale tak bardzo na pieńku nie schodzą, ale możliwe, że trzeba kupić dwa
@sphinxxx liczymy się z tym że sezon i będą tłumy ale wiadomo, bezpieczeństwo przede wszystkim. Mógłbyś wysłać na apce te trasy o których piszesz?
A odnośnie parkingu na Morskie to chyba z Palenicy można ruszyć i tam się kupuje miejsce online, zgadza się?
@Kuzniar_Cebularz polecanko Czerwone Wierchy od strony Doliny Koscieliskiej. Strome podejscia, sliczne widoki na Zakopane i Tatry Zachodnie. Zejsc mozecie przy Giewoncie do schorniska na Hali Kondrackiej.
@Kuzniar_Cebularz ja polecam 'karcma muzykancko' byłem już kilka razy i zawsze jest smacznie i przyjemnie
Na Giewoncie byłem w połowie lipca i nie było tłumów, ale na szlak weszliśmy o 6 rano - mam z tego film na YT, możesz sprawdzić jak się szło na moim profilu
Byłem też na szlaku Wołowiec, Rakoń, Grześ i też polecam bo genialne widoki, nie ma tu jakiś łańcuchów czy przepaści
Większość ludzi których mijaliśmy szła