Wpis z mikrobloga

Mirki, zna ktoś firmę dematic?
Mój kuzyn pojechał do roboty w Belgii jako support service, jak zatnie się jakaś linia to na kompie wyskakuje mi błąd a on idzie i np usuwa zacięty papier, folie.
Za miesiąc pracy, jako całkowicie zielony gość z ulicy wziął 22000zl i z tego oczywiście musi się rozliczyć, bo robi na działalności jak każdy tam, więc na czysto będzie miał jakieś 15-17tys.
W to wliczone są diety i oczywiście zwroty typu za paliwo w trasie.
Wie ktoś czy to możliwe, że to wszystko legal? Chłopak bez szkoły, poprostu zwykły pracownik po jakimś tam tygodniowym szkoleniu już na miejscu, nie ma pojęcia o budowie maszyn ani nigdy wcześniej przy tym nie robił
Pytam, bo mówi, że jak będą szukać ludzi to postara się mnie wkręcić a ja nie wierzę, że to może być legalne.
#praca #dematic #emigracja #budowamaszyn #mechanika
  • 28
@comehugme da się zarobić 17tys jako zwykły szary pracownik bez szkoły? Ta praca nawet nie jest ciężka, jak nic się nie dzieje to siedzi w telefonie. Tyle wiem z jego opowieści
@jagged 8h dziennie, dwie zmiany. Wychodzi ok 15e na rękę, 300zl diety dziennie dostają od szefa. Szef czy kierownik to polak, robią pod jakaś firma jako podwykonawcy, każdy pracownik na własnej działalności.
@comehugme godzin ma tyle co w każdej innej pracy, nie narobi się bo większość czasu siedzi w telefonie, oczywiście zdarza się że jest więcej roboty ale praca polega na usunięciu np jakiegoś zaciętego papieru albo np folia na taśmie zasłania sensor i wywala błąd na komputerze
@Marol19: kasa dużo większa niż średnia krajowa w Belgii, ale może trafił się złoty strzał. Raczej to nie jest włoska plantacja pomarańczy z niewolnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@jagged no właśnie dlatego mnie to dziwi. Ziomek który tam go wkręcił został wkrecony przez innego ziomka. Mówiąc w prost łebki bez szkoły i z językiem angielskim na poziomie przedszkola robią takie pieniądze, dlatego mnie to dziwi. Kuzyn przekonuje, że full legal i że można zarobić godne pieniądze nie będąc niewolnikiem. Dziwi mnie to tylko dlatego, że przecież za te pieniądze mieliby na miejsce tych zwykłych chłopaków bez zawodu inżynierów. Czy się