Wpis z mikrobloga

#dom #budowadomu #projektdomu #architekci #budowa

Mirasy,

Narysowałem sobie domek w jakimś planerze (pic.rel.). Jak najlepiej przerysować moje wypociny w pełnoprawny projekt budowy domu?
Wysłać to do Architekta i powiedzieć jedziesz ziom! Czy przez jakąś firmę, która stawia domy z prefabrykatów? I druga sprawa z czego najlepiej budować dom obecnie? Dodam że dom ma być wyposażony w pompę ciepła, solary, rekuperację, klimatyzację i inne bajery.

Wszelkie porady, wskazówki bardzo mile widziane.
Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdro Mordeczki!
Barto_ - #dom #budowadomu #projektdomu #architekci #budowa 

Mirasy,

Narysowałem...

źródło: comment_15965341241RANYh9wovLsRVM8zhftaT.jpg

Pobierz
  • 14
@Barto_: @przemek_posp: + jeszcze mapa do celów szczegółowo-wysokościowych od geodety jak chcesz żeby ten dom Ci wpasował w działkę już architekt :)
+ badania geotechniczne czy w ogóle możesz się tam budować i ile będziesz potrzebował nawieźć piachu i zrobić zbrojenia do płyty/ław bo czasem połowa działki nie jest zdatna do budowy więc domu tam nie postawisz
@Niraya: Geodeta stwierdził że odwiertów nie trzeba. Że ziemia jest dobra, w okół domy się stawiają. Że można ale to na siłę wydawanie 2000zł.
@Barto_: Hm... a w starostwie co mówili? Bo ogólnie składałam już dwa pojekty i w każdym było wymagane załączenie badań geotechnicznych do projektu, ale to może tylko w moim tego wymagają.
@Niraya: jestem przekonany na 90% że żaden z domów, który powstaje obok nie robił badań gruntu. Do starostwa jeszcze mi daleko. Najpierw muszę odpowiedzieć sobie na zajebiście ważne pytanie... Komu ja mam to dać do narysowania jak nie znam żadnego architekta... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Barto_: Napiszę ci co pierwsze rzuca mi się w oczy w tym projekcie

- Malutki salon jak na takie gabaryty domu. Salon jest mniejszy od sypialni na piętrze.
- Bardzo wąskie korytarze. Powinno być przynajmniej te standardowe 125cm. Ty masz 91cm i 100cm - zdecydowanie za mało
- Wiatrołap mały i niepraktyczny. Brak miejsca na szafę 60cm. Nawet jakbyś przesunął drzwi aby się zmieściła taka szafa, to i tak zostaje 100cm
via Android
  • 0
@rama88
@sixty-five

Co do "kotłowni" to za dużo powiedziane. Pomieszczenie na pompę ciepła i podłączenia. Na piętrze wyszło mi lepiej.

Co do reszty to bardzo dziękuję za rady. To jest wstępny draft wszystko jest do przerobienia i na pewno skorzystam z porad. Dziękuję bardzo.
@Barto_: Zapodaj trochę więcej informacji m.in. o wymiarach działki, kierunkach świata, gdzie wjazd, ile osób tam będzie mieszkało itp. Można wtedy się bardziej pobawić w jakieś zmiany i koncepcje żebyś już wiedział na co zwracać uwagę jak będziesz rozmawiał z architektem.

Oglądałeś już jakieś gotowe projekty na wąską działkę? Coś cię zainspirowało?
@Barto_: jak masz warunki powierzchniowe to rozważ jeszcze parter. Chyba że na starość lubisz łazić po schodach.

Na górze chcesz robić ściany kolankowe i skosy? Obrysuj sobie przerywaną linią poziom 1.40 i wrysuj meble, może Ci się koncepcja przewrócić.

Na co Ci taka duża sypialnia i pokój dziecka? Max 12-15mkw.

~220mkw użytkowej here w projekcie, ale będę robił parter, teraz mieszkam na 55mkw, 1 piętro ze skosami dwustronnymi i klnę na
via Android
  • 0
@aberazioon dom jest podzielony na strefy. Dzienna na parterze i nocna na piętrze. Duże pokoje są ustawne i łatwe w sprzątaniu. Podoba mi się efekt wyjścia z korytarza na duży pokój. Piętro ma mieć pełnoprawny wymiar. Bez skosów / wysokie skosy.
@Barto_: też zaczynałem w kozikaza (kazaplan), moje wypociny architekt przelał na projekt, w międzyczasie trochę doradził, trochę podyskutowaliśmy. Potem adaptował do działki. A jutro zalewają mi zbrojenie ()
Polecam - to jedyna słuszna droga, żadnych gotowców.

ps. zacznij od działki - jak ją masz to sprawdź mpzp - może zabić twoje marzenia ;D
via Android
  • 0
@KONONOWlCZ dzieki! Ja już swoją walkę ze starym #!$%@? od mpzp mialem. Typ sobie wymyślił że wszystkie domy przy ulicy muszą być przodem do drogi. Napisałem list tłumacząc że dom.ma być energooszczędny i posiadać fotowoltaike I muszę go postawić skieowanego na południe. Odpisał mi żebym #!$%@?ł... bo to burzy jego wyobrażenie o osiedlu. Na szczęście mam rodzine w wydziale nieruchomości a plan byl poddawany zmianom (do końca nie wiem jak często to