Wpis z mikrobloga

Mirki,
Potrzebuje Waszej porady :)
Ostatnio przeprowadziłem się na swoje i po 3 latach wyprowadziłem z wynajmowanej lokalizacji. Na koniec oczywiście była gadka (od zarządcy nieruchomości), że miesiąc potrwa rozliczenie itd. Już wtedy byłem zdziwiony jak wspomniała, że może kaucja starczy (2k) a może trzeba będzie dopłacić nie wiadomo - myślałem, że to takie standardowe gadanie.

Wczoraj dostałem info, że z rozliczenia za media wyszła dopłata 4k - a wyszła dlatego, że przez ten okres 3 lat zmieniły się stawki, było większe zużycie i ani razu nam o tym nie wspomnieli. Na rozmowę z nimi, że przecież to idiotyzm, że gdybym wiedział, że inne rozliczenie to może bym nie przedłużał najmu bo koszt całościowo inny itd. (każdorazowo była to umowa na rok). Na co dostałem info, że gdzie bym nie mieszkał to by było zużycie i tyle no i że może powinni mnie poinformować, ale ktoś u nich po prostu zapomniał to wysłać i ta osoba już dawno nie pracuje więc jej wina.

Zweryfikowałem jeszcze umowę i tam jak byk stoi, że każdorazowo jak zarządca otrzymuje rozliczenie ze wspólnoty powinien mnie poinformować o tym pisemnie lub osobiście. Do tego jak jest nowa stawka za media to powinienem o tym wiedzieć również w podany sposób. Oczywiście przez te wszystkie lata ani jednej takiej informacji nie dostałem, również przy podpisywaniu aneksów.

No i tu pytanie czy mam jakieś szanse, aby walczyć o tą kasę? Powołując się na argument nie zastosowania się do warunków umowy i tym, że koszty najmu były inne niż faktycznie te wpisane w umowę o czym wiedział zarządca a mnie nie poinformował. Bo tak to przecież to rozliczenie mogło być na 10k a nie 4k bo na początku zarządca totalnie zaniżył koszty mediów. Co radzicie Mireczki?

#prawo #mieszkanie #mieszkaniedowynajecia #media
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DominoB: 4k... Weź umowę, pójdź do kancelarii, zapłać 100 czy 200 zeta za konsultacje i bedziesz wiedział na czym stoisz. Imho do wygrania, a kwota mala nie jest wiec walcz
  • Odpowiedz
@DominoB: radzę idc się do prawnika i walczyć bo dla mnie to wyłudzanie jest - zgadaj się bo może uda Ci się ich dojechać o próbę wyłudzenia.
Nie mogłeś opłacać kosztów w ich rzeczywistej wysokości jeśli nie dostałeś żadnej informacji o zmianie tych kosztów.
Złodzieje.
  • Odpowiedz
@Adams_GA Jeżeli w umowie ma zapis że muszą go poinformować o zmianie stawek to przejdzie. Dodatkowo,na jakiejś podstawie zakładam że płacił dotychczas rachunnki. W takim razie niech wynajmujący przedstawi te rachunki i można to skonfrontować z wypłaconymi kwotami.
  • Odpowiedz
@wam116: co do drugiej czesci sie zgadzam, jesli wynajmujacy przedstawi dowody wysokosci kosztow oplat eksploatacyjnych i porówna sie to z wplatami to wyjdzie jego roszczenie ale "ja nie wiedzieć" nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@Adams_GA naturalne jest dla mnie, że za dany okres następuje rozliczenie za media. Tak miałem w poprzednich mieszkaniach i nie stanowiło to problemu. Tylko tam rozliczenie następowało w okresach rocznych i wszystko było jasne.

Bardziej tu mnie boli to, że nikt nie raczył poinformować, że stawka za media to nie jest już 150 tylko 400 zł co sprawia, że cena najmu to nie 2k tylko 2,25k (zwłaszcza przy podpisywanych dwóch aneksach
  • Odpowiedz