Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zrobiłem sobie badania po 30tce, martwi mnie trochę niska ferrytyna, vit D też dziwnie nisko mimo suplementacji zimą i bycia częściej na słońcu latem, wiosną głównie z przejażdżek rowerem.

Mam stwierdzone alergię pokarmowe i wziewne nawet na histamine (badanie z testów prick), którą dopiero od roku biorę na poważnie, po odstawieniu nabiału na dłużej poza serem żółtym jak coś zjem np. zupę zabielana śmietaną mam tachykardie, od lat borykałem się z niskim poziomem teścia na tyle, że w wieku 29 lat wyglądałem jakbym miał 12 lat, borykałem się również z niskim poziomem energii teraz bywa różnie i lękiem od lat.

Największą różnice jednak zrobiło ograniczenie pszenicy i dodanie więcej błonnika do każdego posiłku od 1,5 miesiąca, jem praktycznie z 2 kromki chleba i tyle (czasami zgaga najdzie mnie nocą i tyle), wcześniej nos miałem niemal ciągle zapchany co też rzutowało na jakość snu, odczuwanie smaku i zmysł węchu a także czucie w rękach i nogach nie tylko podczas okresu pylenia ale najmocniej podczas okresu pylenia traw, biorę tabsy antyhistaminowe Clatre bez modyfikacji z diety to za mało.
Suplementuje się na bieżąco magnezem z B6, vit D 2K UI zima od 2-3 lat co miesiąc vit B12 od paru miesięcy, cynk od czasu do czasu.
Generalnie jeśli chodzi o ruch to jeżdżę kilka razy w tyg na rowerze, rozciągam się i trochę ćwiczę własnym ciałem w domu, spacery, generalnie codziennie uprawiam jakąś formę ruchu samo rozciąganie w dni luźniejsze.

Jest tu jakiś ekspert który mógłby rzucić okiem na wyniki ( ͡° ͜ʖ ͡°)? @kasahara
#badania #pytanie #badaniakrwi #zdrowie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f280d13c320eaecdaadaf91
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Zrobiłem sobie badania po 30tce, ma...

źródło: comment_1596465364wVChmJp079oo4gaQ6JHIUo.jpg

Pobierz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ferrytyna jak na faceta dramat. Trzeba zdiagnozować gdzie jest problem czy w brakach B12 czy samym żelazie czy braku rzeczy do syntezy np. witaminy C. Jeśli to wszystko jest ok w diecie no to winą może być zaburzone wchłanianie w układzie pokarmowym.

Pytanie czy odbija Ci się taki wynik na hemoglobinie czy innych parametrach morfologicznych.

Jeśli masz 29 lat i wyglądasz jak 12 to może po prostu masz niedożywienie na
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli bierzesz witaminę D w formie tabletek, to zmień na taką w oleju. Trzeba wiedzieć w jakiej formie najlepiej brać suplementy żeby były przyswajalne dla organizmu. Czasem łączy się ze sobą dwa, ponieważ wtedy ich wchłanianie jest lepsze.
Odnośnie witamin z grupy B, to ponoć najlepsze są płatki drożdżowe nieaktywne. Jak będę przy kompie podeślę linka do ciekawego filmu na yt.
OP: @kasahara
Faktycznie coś musi być z wchłanianiem jak użyję B-compositum z vit B2 to wygląda to lepiej po wizycie w toalecie
Problemy gastryczne miałem niemal od zawsze on and off głownie nasilały się w okresach większego stresu do tego stopnia, że miałem epizody kiedy musiałem wspomagać się SSRI choć jak zacząłem dbać bardziej o siebie to nie jest to konieczne.
Waga waha mi się w granicach 53-55kg jem przy wzroście
@AnonimoweMirkoWyznania nie jestem w stanie czytać tych bredni które są tu wypisywane. Zrobiłeś mnóstwo badań bez większego sensu. Idź do pożądnego internisty - tacy często dorabiają na kontraktach w POZ. Powiedz o co chodzi, jakie masz dolegliwości. Pokieruje Cię, zrobi badania i powie co i jak.