Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie co zrobilibyście na moim miejscu, skończyłem studia, jestem na etapie szukania pracy. Mam dwie możliwości w tym momencie:
- Staż w jednej z firm w branży automotive, plus jest taki, że to duża firma i stanowisko już takie poważniejsze, inżynierskie. Jeśli chodzi o minusy to jest to małe miasto, około 200 km od mojego rodzinnego domu, przeprowadzka dla mnie nie jest problemem, ale jak już pisałem, to małe miasto, nie wiem jak szybko moja dziewczyna znalazłaby tam pracę. Pieniądze jakie proponują są zbyt małe, żeby zamieszkać w jakimś większym mieście i dojeżdżać, bo dziennie musiałbym dojeżdżać ok. 100 km w obie strony.
- Praca w firmie z branży automotive, ale na początek jako operator produkcji, więc trochę niższe stanowisko niż na stażu. Plusy to blisko miejsca zamieszkania (ok. 20 km w jedną stronę), blisko miasta wojewódzkiego (dziewczyna ma tu pracę, więc odchodzi stres związany z szukaniem nowej pracy). Do tego jest to nowopowstały oddział tej firmy (pierwszy w Polsce), cały czas się rozwija więc jest perspektywa rozwoju, kwestia tego ile czasu by to zajęło. Jeśli chodzi o finanse, to na umowie próbnej stawka jest taka sama jak przez cały okres stażu, a po 3 msc podwyżka.

Mam duży problem, bo zależy mi na pracy w automotive, a więc obie oferty jak najbardziej mi się podobają. Jednak druga opcja bardziej do mnie przemawia (finansowo i komfort psychiczny), ale boję się, że jak pójdę znowu na produkcję (dorabiałem w wakacje na produkcji przez całe studia) to już tam zostanę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Może jest ktoś kto też zaczynał przygodę z produkcją od podstaw i coś doradzi?

#automotive #produkcja #praca
  • 1