Wpis z mikrobloga

Ben Riach 12. Jak ktoś do końca nie wie o co chodzi z tym aromatem sherry to ten łyskacz jest drogowskazem. Często w Auchan na promocji za 149 zł. Normalna cena to chyba 189 zł. Chyba do 300 zł nie znajdziemy lepszego sherry?
#whisky
  • 9
  • Odpowiedz
@makrel_gieldowy:

Glenfarclas 12 yo cask strength to limitowana edycja 600 butelek, stworzona wyłącznie na rynek polski.


12yo cs jest do dostania?
Co do glenfarclas 15 nie miałem jeszcze okazji próbować. Dzięki
  • Odpowiedz
@thomekh: Tych edycji 12CS YO jest wiecej, nie tylko dla Tudor. Poza tym do 300cbl jest np. Aberlour A'Bunadh czy 12YO 48%, ktore tez sa IMO lepsze niz BenRiach i Glendronach 12, bo generalnie nie jest ich fanem, dla mnie w obu wyczuwalne sa nuty biszkoptu, a wlasciwie chamskiego jaja, dosc czesta przypadlosc speysiderow w sherry.
  • Odpowiedz
@makrel_gieldowy: W Aberlour nie będę już wchodził. 10 i 12 słabe. A to dla mnie warunek abym poszedł dalej. Jak w przypadku Ardbega, poszedlem po całości.
Co do Glenfarclas jestem skłonny iść dalej, bo 10 jest super jak a swój wiek i cenę. Poszukam 15. 105 polecasz?

PS Ben Riach to faktycznie speyside, ale Glendronach to highland.
  • Odpowiedz
@thomekh: Ale Glendronach jest IMO bardzo podobny do BenRiacha, mialbym problem odroznic obie 12 w slepym tescie. Co do Aberloura, dlatego pisze o wersji 48%, zwykla 12YO jest troche plytka w smaku i mocniejsza wersja to nadrabia. Genfarclas 105 jest sredni, broni jedynie cena i CS.
  • Odpowiedz
@thomekh: Speyside to część Highland i często jest to stosowane zamiennie, nawet w obrębie jednej destylarni. Glendronach to typowy spejsajder i bardzo bliźniacza whisky do Ben Riacha.
  • Odpowiedz
@dzej: @thomekh:

Tru, Glendronach siedzi mocno w klimatach Speyside, lezy zreszta kilka kilometrow od umownej granicy regionu i jedynie 20km od Dufftown.

Nie twierdze, ze nie ma roznic pomiedzy BR i GD 12YO, ale sa minimalne dla osoby, ktora wypila jedynie kilka dramow kazdej, w mojej ocenie sa niemal blizniacze i trudno byloby mi wymienic whisky bardziej podobne do siebie niz te dwie.
  • Odpowiedz