Wpis z mikrobloga

Mirki, pierwszy raz mam taki problem. Mam napisaną aplikacje okienkową w pythonie, która ma licznik odliczający czas. Problem w tym, że działa one jedynie wtedy gdy włączony jest jakiś inny niezależny program który obciąża procesor, np. przeglądarka xD. Gdy wyłączam wszystkie inne programy, to aplikacja strasznie się tnie lub wcale nie chce działać. Totalny bezsens, powinno być na raczej odwrót. Możliwe, że komputer wchodzi w jakiś stan uśpienia (jest ustawiony na maksymalna wydajność)? Mieliście coś takiego?

#programowanie #python #informatyka #komputery
  • 4
@nyxesis: uzywam canvas, a to chyba bazuje na tkinter. Właśnie sprawdzam czy jak będę printował wynik w consoli, a grafikę usunę to czy będzie działać poprawnie. Tekst aktualizuję metodą update()

Kod mi chwilowo cięzko pokazać, bo omawiany blok jest częścią większego kodu. Pozostałą część chwilowo zakomentowałem, aby ją wykluczyć, ale to co obecnie działa jest rozbite na kilka plików, więc z przeklejaniem będzie problem - musiałbym zrobić nowy plik żeby to
@nyxesis: wybacz za słabą kooperację i dziękuję za próbę pomocy. Przyczynę już powoli rozwiązuję, okazała się nią inna część kodu która jednak chodziła w tle, związana z portem szeregowym. Za szybko rzuciłem się do proszenia o pomoc, zamiast samemu trochę podebugować.