Wpis z mikrobloga

Mirki, z racji sporych problemow z obecnym dostawca internetu "po kablu" i lekcewazacego podejscia serwisu, zamierzam zakonczyc z nim wspolprace (umowa wygasla). Nie chcialbym jednak podpisywac kolejnej umowy na internet stacjonarny, poniewaz w niedalekiej przyszlosci bede to mieszkanie sprzedawal i budowal dom. I tu pytanie, czy warto pojsc w jakis internet typu LTE, czy inne rozwiazanie, ktore po wybudowaniu domu bede mogl zabrac ze soba? (Dom bedzie na terenie wiejskim, 8km w linii prostej od miasta). Co byscie polecali, jak to w ogole obecnie wyglada? Z gory dzieki za pomoc ( ͡° ͜ʖ ͡°) #internet #internetmobilny #budownictwo #budowadomu
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Prusti: mam na wsi (35km od Krakowa) LTE z Play i jesli chodzi o prędkość to jest ok ale bez szalenstw (film w full HD czasami tnie). Najgorsze to jednak limit, ktory zawsze jest, ja mam 100giga i czasami braknie.
@Bomboniusz1986: z mapki wynika, ze do nadajnika orange mam jakies 2 km. Na pewno nie chcialbym miec limitow, bo nie ogladam zwyklej tv i nie slucham zwyklego radia ani nagran, tylko wszystko online. Netflix, youtube, radia internetowe, jakies inne serwisy vod itp. Tak, bedac na dzialce mam w telefonie LTE
@Prusti bez limitów to teraz są raczej tylko na firmę, ja mam w tmobile i średnio przerzucam 1TB na miesiąc, lejków nie miałem nigdy (2 lata). Więc teraz tak, musisz wybrać ofertę, później najlepiej kupić starter sieci, jeżeli to będzie coś innego niż orange, porobić testy w godzinach szczytu 19-23 i wybrać jak najmniej zapchaną sieć, później sprzęt, a przypadkiem na działce nie masz jakiegoś operatora kablowego?
@Bomboniusz1986: mam, ale szukam sposobu, zeby miec stabilny internet teraz i nie placic kary za zerwanie umowy jak juz sie przeprowadze, a internet mobilny moglbym zabrac ze soba. Tak przynajmniej mi sie wydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)