Wpis z mikrobloga

@wam116: To ryż ma nasiąknać smakiem wywaru poprzez duszenie go w nim, a nie być dodatkiem do sosu. Dlatego właśnie nie tworzy się sosu ze śmietany ponieważ jest tłusta, a to w tłuszczu rozchodzi się ‚smak’.
@Umeraczyk nie zwracaj uwagi na tych Gordonów wykopkowych. Jak smakowe tzn, że wyszło a jak z ryżem to risotto ;D Nigdy nie gotuję wg przepisu bo to kasacja indywidualności a gotowanie przecież polega na eksperymentowaniu, wyobraźni i ciągłym doskonaleniu własnego smaku a nie cudzego przepisu. A jak ktoś lubi to można nawet pasztet z dżemem i ogórki kiszone w czekoladzie. Smacznego!
@poganka:

nie zwracaj uwagi na tych Gordonów wykopkowych. Jak smakowe tzn, że wyszło a jak z ryżem to risotto ;D Nigdy nie gotuję wg przepisu bo to kasacja indywidualności a gotowanie przecież polega na eksperymentowaniu, wyobraźni i ciągłym doskonaleniu własnego smaku a nie cudzego przepisu. A jak ktoś lubi to można nawet pasztet z dżemem i ogórki kiszone w czekoladzie. Smacznego!


Jeżeli mówimy o ciągłym jedzeniu gówna to prawda. Podobnie jest
@donjon wiesz, co kto lubi. Ja tam wolę dobre jedzenie akurat. Nowych przepisów nikt nie wymyślił gotując w kółko wedle cudzych receptur. No ale co ja tam wiem, 20 lat przy garach nie daje mi przecież żadnego doświadczenia. Poza tym lepiej kogoś zniechęcać krytyką i grunt żeby wyjść na eksperta, typowy wypok.... (;