Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Rok 2020 będzie dla mnie niezapomniany. Jeszcze do kompletu brakuje aby #!$%@?ło się auto (odpukać) i chyba pójdę spać pod most.
Oczywiście pandemia ma jak najbardziej wpływ na to wszystko co nie zmienia faktu, że nie zdążyłem zmienić pracy (o którą teraz nieco ciężej) i utknąłem w robocie za 19 zł brutto. Gdyby tego było mało dojeżdżam do tej pracy 40 km w jedną stronę, więc dużo przepalam na paliwo. Mam umowę 8-16, a kierownik wrzucił mnie na pracę zmianową. Jeśli znajdę cokolwiek lepszego - od razu rzucam papierem.

W tym roku chciałem zorganizować kwestię mieszkalną, a że dostałem dom w darowiźnie od rodziców, chciałem w końcu go uszykować. Tym samym mojemu tacie trochę odbiło (co zakończyło się miesięcznym pobytem w szpitalu psychiatrycznym) i z niewiadomych przyczyn ma zamiar odbierać mi tę darowiznę. Sprawa otarła się już o adwokata i wiem, że odebranie tej darowizny po 8 latach będzie raczej bardzo trudne. Co nie zmienia faktu, że musiałbym działać siłowo z ojcem, a to nie ma sensu - za poradą adwokata lepiej to wszystko puścić w niepamięć, wyprowadzić się na swoje i ewentualnie po śmierci ojca wrócić do tej nieruchomości.

Kontynuacją wyznania jest temat o wyborze nowego miejsca zamieszkania. Moja partnerka marzyła o małym domku, małym ale własnym. Przyjemny plan tylko, że wraz z działką cała inwestycja potrzebuje około 500k PLN, z czego 90 procent to byłby kredyt hipoteczny.
Próbowałem wyperswadować, że ok, dom to marzenie każdego i wiele osób chciałoby wyrwać się ze swojej klitki z wielkiej płyty do własnego domu. Tylko jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi. Tym bardziej, że w obecnej chwili dostaniemy max 270 k kredytu. Coś czuję, że do końca roku kobita po 6 latach odejdzie ode mnie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f23c92bc320eaecdaada869
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wszyscy bez tatusia nie dadzą sobie rady.. jeżeli nie masz możliwości pracować godnie za duża kasę t trzeba zagryźć zeby i #!$%@? niestety ;/ znam to z autopsji #!$%@? czasami po 18h dziennie ale co jak co domek i samochody już mam i moja kobieta była przy mnie jak było w #!$%@? zle