Wpis z mikrobloga

Mirasy szybkie pytanie. Coś się może stać jak podłączę listwę od kompa do przedłużacza i przedłużacz do gniazdka? Taka sytuacja ze w pokoju prądu nie mam ale mam w przedpokoju i taki myk wchodzi w grę. Nie wywali mi nic?
#elektryka #prad #pytanie
  • 12
  • Odpowiedz
@drim: Nic się nie stanie, zasilacz od kompa bierze ile 200-300W? Zakładam, że w gnieździe masz minimum 1.5mm^2, czyli z 3kW w normalnych warunkach pod tynkiem. Jak przedłużacz nie ma uszkodzeń mechanicznych, bądź luźnych styków to możesz mieć tak cały czas.
  • Odpowiedz
via Zakop
  • 0
@szymon465: to aż taką ma wytrzymałość? Komp pod obciążeniem to z 300-400W pewnie ciągnie. Czyli rozumiem że nie na problemu z łączeniem listwy z przedłużaczem, ale jakbym ten przedłużacz podpiął do kolejnego i dopiero do gniazdka? Tak na przyszłość chcę wiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Zakop
  • 0
@Raar: dopiero co miałem zakładane te gniazdka przez elektryka także raczej nic tam nie powinno być skopane
  • Odpowiedz
via Zakop
  • 0
@Raar: czyli jakbym kiedyś miał podobny problem to mogę łączyć nawet na 5 przedłużaczy tylko żeby obciążenie nie było za duże i gniazdka były w super stanie? Poniżej 1kW jest bezpiecznie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@drim: niekoniecznie możesz tyle podłączyć. Dochodzi kwestia spadku napięcia i co ważniejsze ochrony przeciporazeniowej. Przedłużacze, zwłaszcza te marketowe nie nadają się do łączenia w tyle jeden za drugim.
  • Odpowiedz