Wpis z mikrobloga

Ostatnio wykopki odkryły (i zaspamiły mirko) to, że średnio konserwatysta ma średnio kilka punktów IQ mniej niż "liberał"
Więc wyjaśniam:
1) badania były robione w środowisku amerykańskim (gdzie 40% populacji popiera kreacjonizm) i nijak ma się do środowiska polskiego

2) w Polsce bardziej niż podział konserwatyzm-liberalizm występuje podział prawica-lewica, gdzie ogromna większość partii (w tym przedstawiające się jako prawicowe) to lewica w dodatku w miarę konserwatywna (w tym po-pis, ktoś może się oburzyć, ale czy po cokolwiek liberalizowało, lub obniżało podatki, choć szli do wyborów z hasłem 3x15?)

3)zwykły szary człowiek nie jest konserwą, bo tak wybrał tylko boi się zmian i dlatego jest konserwatystą (a tak naprawdę nie ma żadnych poglądów i tak mu się wydaje)

4) typowy prawicowiec (prawdziwy prawicowiec-człowiek, który nie chce ograniczać wolności innych ludzi) w Polsce jest konserwatystą a jednocześnie jest bardziej liberalny (wolnościowy) w kwestiach światopoglądowych czy gospodarczych niż typowy lewicowiec. i na deser taka grafika (wiem, że test źle ułożony ale pokazuje pewien trend) z 2004.

#konfederacja #4konserwy #polityka #neuropa #korwin #testiq
Pobierz kingwing1 - Ostatnio wykopki odkryły (i zaspamiły mirko) to, że średnio konserwatysta...
źródło: comment_1595967940fafBZK38n2ERBPHbaqh3gd.jpg
  • 64
przecież dokładnie to jest w każdym państwie świata, tylko że wg. korwina zakres wolności powinien być jak największy.


@kingwing1: ale nie mówimy o każdym państwie świata tylko o liberalizmie. A ten największy zakres wolności to chyba sobie żarty robisz. Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka, dlatego korwin napisał kiedy można bić żonę i dzieci? Zakazywać głoszenia poglądów, które nie nawołują do mordowania?
@Ordo_Publius: ten kompas jest wg. mnie całkowicie błędny, bo nie ma swobody społecznej bez swobody gospodarczej (patrz partia razem), a pis i po powinny być bardzo blisko siebie, a są prawie 2^1/2 odległości od siebie, a najbardziej liberalną partią wciąż jest dla mnie korwin.
@Ordo_Publius: Instytut danych z dupy? Na całe te paróweczkowe towarzystwo głosują raczej młodzi ludzie, nie przedsiębiorcy, co pokazuje np wynik wśród przedsiębiorców z 2019, gdzie Konfederacja miała raptem 8.6.
@kingwing1: myślę, że mimo wszystko sugerowanie, że wyborcy Konfederacji są najinteligentniejsi na podstawie wyników UPR jest błędem, bo część np elektoratu ówczesnego LPRu przerzuciła na nich swoje głosy. Podobnie z resztą sprawa miałaby się z PSLem czy PiSem, którzy w sumie


@mistborngot: mehh, jak ktoś jest bity może zadzwonić na policję/obronić się a jeśli dwie osoby się na to zgadzają to chnya wolnościowe?

"Zakazywać głoszenia poglądów, które nie nawołują do mordowania?" ?
co xd gdzie korwin chce zakazać komuś głoszenia poglądów?
Korwin idzie w stronę autorytaryzmu, a nie wolności czy liberalizmu, przy jednoczesnej wolności gospodarczej.


@Ordo_Publius: jakbyś popatrzył na historię świata, to "wonościowa" demokracja zabiera człowiekowi najwięcej wolności. Dla mnie autorytaryzm to nic złego, bo jestem monarchistą.